Siirt bili… Siirt’ten site dışına tutkun sevkleri yüzdelik 75 azaldı

– Siirt’ten kent dışına hasta sevkleri yüzde 75 azaldı

SİİRT – Siirt’te afiyet alanında yapılan yatırımlar yer dışına parasız sevklerini nazik ölçüde azalttı. Vatandaşlar, keyif alanında yapılan yatırımlarla, nitelikli afiyet hizmeti almanın mutluluğunu yaşıyor.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Akademisyen Şaban Kılıç, hastaneye alınan çağdaş cihazlar ile vatandaşların memleket dışına sevk edilmesinin şişman ölçüde önüne geçtiklerini söyledi.

Hastaneye alınan sonuç teknoloji cihazlar ile kent dışına sayrı sevklerinin nazik ölçüde azaldığını dile getiren Kılıç, “Daha önceleri Siirt bölgesinde enjeksiyon enjeksiyonlar yapılmıyordu ve bu insanlar mülk dışına irsal edilmek zorunda kalıyordu. Terbiye ve Araştırı Hastanesi olmamızla bu arada gelişen son teknolojik cihazların hastanemize alınmasıyla yer dışına sevklerimiz nazik oranda azaldı. Tezelden hızla yok denecek büyüklüğünde az, belli kâh hastalıkları sevk etmekteyiz. Şuan hafta 50 lime iğne yapıyoruz. Bu hastaların kâffesi önceleri Diyarbakır’a gitmek zorunda kalıyordu” dedi.

“Alınan cihazlarla hastaların sıkıntılarını gidermiş olduk” diyen Dr. Tığ, “Serencam yıllarda almış olduğumuz bu teknolojik cihazlarla serencam dizge cihazlar hastanemize yerleştirildi. Bu cihazlarla güvenli cerrahiler yapmaktayız. Bu sayede memleket dışına de sevkleri azaltmış bulunmaktayız. Ego haftada 50 katarak ameliyatı almaktayım. Bu katarak hastalarının birçoğunu da atıf ediyorduk ama şimdi haddinden fazla print dediğimiz katarak hastaları bile güvenle alabiliyoruz hastanemizde” diye niteleyerek konuştu.

Share: