Siirt gündem haberleri | Siirt’te sağanaktan etkilenen 64 yapının akarsu tahliyesi tamamlandı

– Siirt’te sağanaktan etkilenen 64 yapının akarsu tahliyesi tamamlandı

SİİRT – Siirt’te esbak akşam ezanı saatlerinde hareketli olan boğanak ile gelişigüzel site merkezinde hane, işyeri ve Inanma Müdürlüğü Hususi Harekat Şube Müdürlüğü hizmet binasının da bulunduğu 64 su basmasına müdahale edilerek su tahliyesi tamamlandı.

Cemaziyelevvel akşam saatlerinde Siirt’te hareketli olan bora, hayatı damarlı etkileyerek birçok yapıyı akarsu bastı. İhbarlar ile alay malay harekete geçen AFAD, itfaiye aracı, İl Özel İdare, Defterdarlık ve İl Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri düzlük çalışmalarına katıldı.

Saat 18.00 sularında civarında başlayan sağanak ile kent merkezinde basamak, işyeri ve Emniyet Müdürlüğü Hususi Harekat Bölüm Müdürlüğü bakım binasının birlikte bulunduğu 64 akarsu basmasına engelleme edilerek suyun tahliyesi sağlanma çalışmaları tamamlandı. İl Özel İdaresine ilgilendiren ekipler Meydandere, Akyayla köyleri ve Alkumru Baraj amacında meydana gelen tezyifkâr yetenekli iki heyelana müdahale etti.

Yine İl Özel İdare ekipleri Şirvan İlçesi Yenikapı- Yağcılar köy yolu düşen kayadan temizlenerek kapanan el gücük sürede yeniden ulaşıma açıldı. Ekipler, sahada hasar ve engel tespit çalışmalarına devam ederken, sağanak ihtimaline alın ekiplerin hazırda bekledikleri kaydedildi.

Share: