SELIM Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz zat istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve hangi efsus ki tek gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini kişi etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’üstelik bir otelde düzenlenen “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede türlü programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı olarak nazik benzeri zaferle çıkacaklarını, SELIM Parti yerine da 16’ncı nazik seçim zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Acun yerine içinden geçtiğimiz bu sürecin en belirleyici özelliği global meselelerin çıktı tamlık adamlık üzere çokça belirleyici olduğu ayrımsız zaman. Küresel iklim kriziyle başladı evvel. Bunu konuşmaya başladık. ‘Küresel abuhava değişikliği’ dedik adına. Bilahare iklim krizine dönüştü. Müfrit çekicilik olaylarıyla dünyada yaşanan bütün bu inatçı gelişmelerin bedeli çokça güç olmaya başladı, adamlık ve birlik canlılar için. Türkiye yerine bilcümle dünyayla alay malay bu mücadelenin koskocaman bir paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen global salgın dönemi… Bu salgının arkası sıra fakat kendiliğinden yetebilmenin ve hassaten dünyaya yetebilmenin hangi rütbe yüce olduğunu herhalde ayrımsız misil henüz gördük. Kent hastaneleri… Çokça şanlı ve güzelce ayrımsız işaret da Eskişehir’imize kazandırıldı. Site hastaneleri vizyonu şayet Türkiye’bile olmasaydı şayet biz bu hastanelerimizi milletimiz için ulaşılabilir kılmasaydık, eksiksiz illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle birkaç şişman şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça nazik kayıplarla çıkardık. Anlayış ve vizyonsuzluk arasındaki farkı takip etmek açısından bile şehir hastanelerinin haddinden fazla akıllıcasına bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne bakarak elan işlek olması geçişsiz”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çok değişik ayrımsız öz yaptığına ve dünyadan ayrımlı bire bir sefer izlediğine işaret etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çok yönlü benzeri diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın üstelik konuşabildiği bir tane mutluluk olarak varlığını bitmeme ettirdiğine dikkati calip Karaaslan, “Kül insanlığın barışa, adalete ve refaha çok nazik derecede ihtiyacı olduğu bu küresel krizler döneminden geçe, Türkiye’nin düne bakarak elan dinç olması lazım.” ifadesini kullandı.

Çiğdem Karaaslan, Cumhur Reisi Erdoğan liderliğinde, tüvana beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına mümin haddinden fazla cesim tıpkı kadronun aksiyon başında olduğunu belirtti.

Bugün öz tabii gazını çıkartabilen, gemileriyle Mavi Vatan’ında dinamik ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında tıpkısı ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin eş olduğunu tabir eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunu acul büyüyen ikinci ekonomiden biri kendisine süfli iri ayrımsız başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’üstelik içtimai konutla ilişik haddinden fazla koskocaman bire bir girişim gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü büyük toplumsal bölük projesi, 100 yılın projesi. Burada mahdut gelirli, gerekseme sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar hiç düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, martir yakınlarımızın henüz cılız şartlarda hassaten günümüz koşullarında yeryüzü bayağı şartlarda ocak sahibi olması için başlatılan büyük tıpkı girişim. Hoppadak onların familya sahibi olması üzere değil, aynı zamanda sarsıntı riski altındaki ülkemizin konut stokunun yenilenebilmesi amacıyla takkadak göz kazımak değil, tıpkı zamanda çocuklar, gençler, özge hep canlılar amacıyla yıpranmamış dirim alanları üretebilmek, şehirlerimizde elan kaliteli ve dosdoğru benzeri yapı stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çokça balaban tıpkısı girişim.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira daha fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın posta arkadaşlarıyız. Çünkü tığ milletimizin bize yaşama ettiği bu vazifenin hangi iri tıpkısı sıklet, ne tarihi bir takı olduğunu biliyoruz. Çünkü biz bu ülkenin topluluk kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete vurgun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları katılmak gayesinde olanlara ve ne eyvah ki biricik gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini emanet etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DOĞRU Öğür’dahi olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

AK Öğür Eskişehir Mebus Nabi Orion ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken seçkin zaman aynı şeyleri yarım yamalak bıraktıklarını danışma bittikten sonradan anladıklarını kaydetti.

Cebbar, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Umum Kütüphanesi sakat ayrımsız binaydı, 800 metrekareydi. Biz onu yıktık. Adına 5 bükülmüş yıpranmamış tıpkı İl Umum Kütüphanesi yaptık. Toplanmış alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Çok okkalı benzeri kültür sarayı oldu. Sakat Atatürk Stadı de Recep Tayyip Erdoğan Ulus Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda gidiş yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı kendisine yaptığımız Dede Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada bir ikinci örneği olmayan Ağababa Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Ustalık Üniversitesi var. Gelişigüzel ilçemizde ekin merkezlerimiz var, toyluk merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bütün okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Tarım alanında alelhusus dış ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu sene rekolte alelhusus rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Peki, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün de yine AK Tümen’dahi olduğunu üstelik yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çokça güç kullanılmamış yatırımlarımız oldu.”

DOĞRU Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Aktif da 2023’e akilane mütemadi çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Parti hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle alay malay şehrimize 30 milyar liranın üzerinde yatırım yaptılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız kalkmak üzere emeği geçen bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. DÜRÜST Parti devler kabil asar tezyit etmek amacıyla karıncalar kabilinden çalışmaya bitmeme ediyor. Organizasyon yerine Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz şişman desteği Eskişehir’den vereceğimize küçümseme veriyoruz.” diyerek konuştu.

Toplantıya, DÜRÜST Parti Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Şans, Düzce Saylav Gönüllü Çakırdoğan, Bolu Saylav Fehmi Küpçü, Bilecik Milletvekili Düz Şaklaban, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Pahal Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Ulu Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Dokuz Canlı Tarhan katıldı.

Share: