CHP’li Ünsal: “Hükümetin amacı Türk Gelgel Kurumunu batırmak”

CHP Ankara Saylav Mal Ünsal, SELIM Öğür hükümetinin amacının “Türk Gelgel Kurumunu (THK) batırmak olduğunu” encam sürdü.

Ünsal, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türk Çekicilik Kurumuna yönelik iddiaları gündeme getirdi.

Türk Albeni Kurumunun en şişman taşınmazları ortada Tayyare Otel ve Etimesgut Havalimanı’nın bulunduğunu tamlayan Ünsal, Uçak Otel’i kiralayan şirketin, otelin 105 milyon dolarlık evvelce sermaye getirisini tutu ettirerek 80 milyon dolar itimat temin ettiğini ve bu parayla iki tane otel aldığını tez etti.

Tayyare Otel’in bünyesindeki bire bir bambaşka otelin de kiralandığını ve buradan elde edilen gelirle hem Uçak Otel’in kirasının ödendiğini hem üstelik emniyet borcunun ödendiğini öne süren Ünsal, hükümetin amacının “Türk Hava Kurumunu gömmek” olduğunu savundu.

Ünsal, “Önümüzdeki günlerde Tayyip Erdoğan, Tayyare Otel’i borcunu ödeyemiyor, çalışanların maaşlarını ödeyemiyor diyerek bahane ederek, Varlık Fonu’na almaya çalışacak. Huzur Fonu’na aldığı bu oteli üstelik Katarlılara satacak, buradan uyarıyorum. Etimesgut Havaalanı’nı de Bayraktar’lara satmayı planlıyorlar. Bunların hepsinin peşindeyiz.” diyerek konuştu.

Share: