ŞANLIURFA – DOĞRU Tümen Şanlıurfa teşkilatına “Türkiye Yüzyılı” temalı yetişek verildi

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve YANLIŞSIZ Fırka Adıyaman Mebus Ahmet Ziyalı, 2023 seçimlerinin Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyeceğini belirtti.

SELIM Öğür Genel Eşkâl AR-GE ve Eğitim Bilimi Başkanlığınca “Türkiye Yüzyılı” temasıyla gerçekleştirilen Kurum Akademisi Eğitimi, Şanlıurfa’da başladı.

Milli Terbiye Konuşma Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Aydın, 2023 yılında yapılacak seçimin önemine değindi.

Münevver, bütün siyasilerin geçmişten bu yana andıran seçimleri mefret namına gösterdiklerini ama bu dönemin farklı seçimlerden ayrımlı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“Mutat ayrımsız söylemdir rastgele seferinde konuşmacılar çıktığında ‘bu seçme kabil önemlisi yok’, ‘bu seçme arz önemlisi’ derler. Hepimiz dedik vaktiyle, yıllardır bu işleri üstelik yapıyoruz amma sıradan bu seçim bambaşka tıpkı intihap. Bu seçimin kodları haddinden fazla ayrımlı, bu seçme şunu sav ediyorum yemeden içmeden 5 yıllığına yöneticilerimizi, idarecilerimizi seçeceğimiz ayrımsız intihap değil. Tamam ortada 5 yıl ama Türkiye’nin ikinci yüzyılını belirleyecek olan ayrımsız seçme. Nasıl başlarsa anca gider, aha ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz ya bu 5 almanak süreç esasen önümüzdeki yüzyıldaki hedeflerimizi ortaya koyduğumuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın mottosuyla açıklanmış ettiği ‘Türkiye Yüzyılı’ namına anlatım ettiği eskimemiş yüzyılın kodlarını belirleyecek.”

Konuşmasında Türkiye’nin mail siyasal tarihinden örnekler veren Işıklı, ülkenin bugünlere gelene kadar çokça gravite ve badireler atlattığını anlatım etti.

“Galiba ki ipi dışarıda bu masanın”

Aydınlık, konuşmasında 6’lı masaya bile değinerek, şunları kaydetti:

“Rahmetlik Necip Fazıl üstat ne diyordu: ‘Bizdeki aykırılık iktidarı düşürme şartıyla vatanı dahi düşürmeye razı olur.’ Bizdeki muhalefet anlayışı maatteessüf bu. 6’lı masayı biliyorsunuz, Amerika’da hamburger yemeye gitti, demin İngiltere’da 5 çayı mı içti hangi yaptı bilmiyorum imdi hepiniz çokça dolgunca biliyorsunuz. Kiminle elbet, hangi şekilde, kimin eli kimin cebinde haddinden fazla gür görüyorsunuz. Demin diyorlar kim ‘6’lı masa neden adayını belirlemiyor?’ Rüfeka adayı belirleyecek olan 6’lı masa değil ki. O 6’lı masanın kuruluşunun iradesi kimse, o 6’lı masayı kim kurdurduysa adayı bile o belirleyecek, o uzaktaki belirleyecek. Biden ‘Türkiye’üstelik Tayyip Erdoğan’dan, iktidardan kurtulmanın yolu muhalefeti güçlendirmekte ve dolayısıyla muhalefeti birleştirmekten geçer.’ dememiş miydi? Demişti. O çekim işliyor mu? İşliyor. Yoksa o masadakilerin ayrımsız araya yetişme şansı namevcut, işin olağan akışına yeraltı, akla, mantığa… Yani İYİ Tümen ile HDP tıpkı araya mı gelecek, seçmeni arılama ediyorum. Kâm yönetimiyle CHP’nin ayrımsız araya gelmesi gibi mü, on paralık düşündünüz mü? Hakeza aynı özdek olabilir mi? Zahir kim bunları bire bir araya getirdi? Ne amaçlar doğrultusunda ayrımsız araya getirdi. Belli kim ipi dışarıda bu masanın.”

DÜRÜST Tümen Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Sınıkçı ise 2023 seçimlerine giderken yapılan eğitimlerin haddinden fazla koskocaman ve bulunmaz olduğunu belirtti.

Eğitimler kapsamında Rum Ajansı (AA) Fen Akademisi Müdürü Alptekin Cihangir İşbilir, Gazeteci-Yazar Kurtuluş Tayiz, AK Öğür Politik ve Türel İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Tunçak banak yaptı.

Program böylelikle katılımcılara YANLIŞSIZ Parti Şanlıurfa İl Başkanı vasıtasıyla günün anısına onurluk verildi.

Etkinliğe, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal ve Mehmet Şanlı Cevheri ile çokça sayıda partili katıldı.

Share: