Sakarya Büyükşehir Belediyesi son teşrin ayı sedir toplantısı yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kasım kocaoğlan sedir toplantısı, Ekrem Koca başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Sosyal Iş Merkezi’nde planlı toplantıda mütekellim Büyükşehir Şehremini Eke, 43 ayda kente 31 proje kazandırdıklarını bildirdi.

Cesim, tamam ast bina, baraj, içmece suyu şebekesi, tasfiye, lağım döşemi ve yağmur suyu imalatı karışma edildiğinde hayata geçirdikleri projelerin maliyetinin geçenlerde 4 milyar lirayı bulacağını nâkil Yüce, “Sakarya’ya detaylı yıllar bakım edecek dev tıpkı zir yapı oluşumunu hazırladık, şehrin yarınlarını garanti altına almak üzere ruz tün çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kente kazandırılacak Darıçayırı Barajı’na ilgilendiren bilgi birlikte veren Eke, şunları kaydetti:

“Sakarya’ya 100 almanak tarihi proje kazandıracağız. Bu baraj Orijin, Söğütlü ve Ferizli ilçelerine almaşık su yatağı olacağı kabil bu bölgelerde hizmet verecek olan sanayi kuruluşlarının akarsu ihtiyacını karşılayacaktır. Burada zindelik üreterek şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ulama sağlayacağız. Baraj ve apotr yapıları, içmece suyu arıtma tesisi, HES ve akıtma hatları bölgeye kazandırılacak. Maliyeti 3 milyar lira olan projemiz faaliyete girdiğinde ise yılda 750 milyon lira sağlık elde edeceğiz. Darıçayırı Barajı’nı şehrimizin bugününe ve geleceğine vermek amacıyla çalışmalarımızı gece gündüz şekilde yürütüyoruz.”

Yetişkin, toplantıda belediyenin çalışmalarından da bahsetti.

Share: