Adana Demirspor-Galatasaray maçının arkası sıra

Spor Dip Süper Lig’in 8. haftasında ağırladığı Galatasaray ile golsüz berabere artan Adana Demirspor’un teknik direktörü Vincenzo Montella, oyuncusunun kırmızı kart görmesinin kendilerini damarlı etkilediğini söyledi.

Montella, maçın peşi sıra düzenlenen basın toplantısında, iyice tıpkısı maç olduğunu belirtti.

İki takımın da kazanmaya andıran olduğunu vurgulayan İtalyan teknikçi, “Bu performansla oynamamızdan kontekst futbolcularımızı tebrik kartı ediyorum. Tabiatıyla kim al kartı yedikten sonradan etkilendik. Ona rağmen hem pozisyon bulduk hem manzara verdik. Doğru ayrımsız muadele olduğunu düşünüyorum. Taraftarımıza da böyle bir hava yuvarı yarattıkları ve sonsuz destekte bulundukları amacıyla teşekkür ederim.” diye konuştu.

Montella, oyuncuların geriden oyun ihdas becerisine eş olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“Fikrimiz seçme zaman arkadan oyun kurabilmek. Rakip topluluk da adam adama ayrımsız savaş verdi. Koca adama mevrut bire bir takıma karşı derinliğe hücum etmek en mehabetli yöre plana sâdır detaylardan tıpkısı tanesi. Teferruatlı toplarla derinliğe saldırmaya çalıştık. Rakiple fiyat aynı şekilde savaşım verdik. Bu sene ligin seviyesinin biraz henüz yükseldiğini izhar etmek lazım. Rakip takımda oyuna giren oyunculara baktığınızda Seferovic ve Oliviera üzere Şampiyonlar Ligi’ne menus oyuncular var. Bu sene kalitenin yükselmesine karşın eşit oynamamız müjdeli.”Share: