Resmi Gazete’de yayınlandı! Cumhur Reisi Erdoğan, iki tutukluyu affetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6186 Kararı ile Kocaeli İzmit nüfusuna mukayyet olan Hasan Şen’in kalan cezası affedildi. Karara göre Hasan Bayındır; mızrap özellik ticareti açmak ve harcamak amacıyla eroin bulundurmak, silahla yıldırma suçlarından üç ayrı mahkeme yoluyla bütün 24 sene 7 kamer delik cezasına çarptırıldı ve cezası kesinleştiği amacıyla 2018’den bu yana cezaevinde bulunuyor. Adli Tababet Kurumu 3’ncü Adli Tababet İhtisas Kurulu’nun verdiği “daim hastalık” raporu ve Hak Bakanlığı’nın 20 Haziran 2022 tarihli yazısı üstüne Erdoğan, Anayasa’nın 104. Maddesinin 16’ncı fıkrası uyarınca af kararı aldı.

“SÜREKLİ HASTALIK VE SAKATLIK”

Tekrar Erdoğan’ın aldığı ve bugünkü Resmi Gazete’dahi yayınlanan 6187 dar Karar’la ise silahlı terör örgütüne örgen olma suçundan İzmir 13. Yoğun Ceza Mahkemesi tarafından 2018 yılında 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Yozgat Kadışehri ilçesi nüfusuna kayıtlı Bilal Konakci’nin (45) birlikte kalan cezası “sonsuz hastalık ve kusur” gerekçesiyle affedildi.

BOMBA İMHA EDERKEN İŞARET PARMAĞINI KAYBETTİ

Polis memuru Bilal Konakci, İzmir Aliaağa’da görevli iken Gücük Ay 2009’da aynı okulun önüne bırakılan bombayı imha etmeye hazırlanırken bombanın infilak etmesi sonucu gözlerini, salim elini ve sol elinin belen parmağını kaybetti. Ayrıca sema kaybı dinamik, bacaklarında dolaşma zorluğu oluşan Konakci’nin yüzde 98 sakat olduğu eşinin, Sözcü gazetesi yazarı Tehlikesiz Çölaşan’a yazdığı mektupta rapor edilmişti. Konakci, 20 Meyan 2016’da ise Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ)/ PDY kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Share: