Ordu’da 67 ibik balıkçısına 5 bin litre süt desteği sağlandı

Altınordu Belediyesi marifetiyle hoşur ölçekli 67 kıyı balıkçısına bütün 5 bin litre mazot desteği verildi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamada, Kovid-19 salgını döneminde öğrenciden saftirik spor kulüplerine, çay ocaklarından berberlere, hisse senedi yeri kapanan esnaflardan ihtiyaç sahiplerine büyüklüğünde bütün sosyal kesimleri kapsayan mütemmim içtimai bindi paketiyle yüreklere dokunulduğu belirtildi.

Belediyenin bu yıl devreye aldığı 40 milyon teklik insicamlı tamamlayıcı içtimai destek paketi kapsamında balıkçılara da süt desteği sağlandığı vurgulandı.

Küçük ölçekli 67 ağız balıkçısına 5 bin litre mazot desteği verildiğinin dahi altı çizilen açıklamada, teslimi tamamlanan mazot desteğinin, av sezonu öncesinde balıkçılar üzere fert suyu olduğu kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmesine düzlük sunulan Belediye Başkanı Çok Merasim, mütemmim toplumsal bindi paketlerinin ve ortaya koydukları dayanışma seferberliğinin ilham kaynağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirtti.

Merasim, içtimai desteklerin süreceğine belen ederek, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu sene devreye aldığımız 40 milyon liralık düzgün mütemmim içtimai destek paketimizin evvel etabını, ekmeğini, rızkını denizden çıkaran kıtipiyoz ölçekli kıran balıkçılarımıza süt desteği ile tamamladık. Bir bahir şehri ve tıpkı zamanda balıkçı kenti namına hayatlarını denizden kazanan, ailelerinin geçimlerini balıkçılık ile temin eden, bu işi meslek edinmiş emekçilerimize av sezonu öncesinde verdiğimiz motorin desteği ile başladığımız toplumsal bindi paketimizi hamle hamle bilcümle kesimlere ulaştıracağız. Balıkçılarımıza kazasız, belasız çoğalan ayrımsız zaman diliyorum.”Share: