Nazır Varank’ın onayladığı projeyle istihdama ulama verilecek

Karabük Çıpa ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Sayısal Tabanlı Mesleksel Terbiye Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Yönetim Kurulu vasıtasıyla yapılan açıklamada, Türk sanayisinin geçmiş ve öncü kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü polat istihsal serüvenine, çağ geçtikçe bakir mihenk taşları eklemeye bitmeme ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın kolektif yürüttüğü ve projelendirdiği, “Dijital Tabanlı Mesleki Terbiye Projesi”nin Bartın’bile düzenlenen temsili geçim imza töreni ile gelişigüzel onaylandığı dökme açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın üstelik kayran aldığı törende, Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar üstelik şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Içtimai Gelişmeyi Terviç Programı’nda (SOGEP) düz düz projemiz, 648 kursiyerin mesleki yeterlilik alanında aksiyon sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 yaş arası çalışmayan istihdama hazır nüfusu havi ‘Sayısal Tabanlı Mesleksel Eğitim Proje’mizde kursiyerler, üretimlik sahamızda meydan alan Yetişek ve Firez Merkezi’mizde hazırlanan dijital yatırımı eksiksiz dersliklerde eğitim bilimi alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat hareket sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Teknoloji, Terbiye ve Firez Vakfı ile Karabük Üniversitesi marifetiyle kuma yürütülecek projenin birlikte birçok sivil topluluk kuruluşu ile bile hareket birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan eksiksiz çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş istihsal alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu çeşit projeleri de ilaveten, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: