Mukavim tutarık hastası zihayat kız Bursa’da ameliyatla sağlığına kavuştu

Iğdır’da dinamik ve yıllardır mukavemetli yilbik hastalığıyla savaş fail zinde kız, Bursa Kent Hastanesinde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan açıklamaya bakarak, 20 yaşındaki Elif Celayir, yaklaşık 3 yıl evvel epilepsi nöbeti geçirince ailesi hastalıktan kurtulması için araştırmalara başladı.

Ailesiyle bazen büyükşehirlerde hastanelere başvuran Celayir, istediği sonucu alamayınca Bursa Kent Hastanesine geldi.

Doktorlar, inceleme ve tetkikler sonucu ameliyata değişmeyen verdi. nöroşirürjiyen Prof. Dr. Mehmet Uca Ekici ve ekibi vasıtasıyla yapılan ve 3 saat süren faaliyetler başarıyla sonuçlandı.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Ekici, hastanın mufassal yıllardır dirençli tutarak tanısıyla apayrı hastanelerde izlem edildiğini belirtti.

Hastaya tutarga cerrahisi uygulanması gerektiğini nâkil Ekici, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kabil hastaların tedaviye ulaşmada sıkıntılı olduğunu biliyoruz. Çabucak cerrahi ekibin olması gerekmiyor, çok bati nöroloji desteği müstelzim ayrımsız laf. Hastaların cerrahi kararı sara konseyinden çıkıyor. Sinir Bilimi, nöropsikiyatri, ışın bilimi, nükleer tıp ve kanı cerrahisinin bire bir arada olduğu multidisipliner işbirliği gerekiyor. Bizim burada canlı bir sinir bilimi ekibimiz var. Hastanın durumunu nöroloji ile görüşüp güdük sürede ameliyatını başarıyla yaptık ve tutarık odağını çıkarttık.”

Hastanın ameliyat sonrası durumunun gayet iyi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ekici, bundan sonraki süreçte sinir bilimi ekibi aracılığıyla takibinin yapılacağını sözlerine ekledi.

Share: