MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Şevket Bahçeli, “S-300 gelgel defans sisteminin F-16 cidal uçaklarımıza radar kilidi atması, parasız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim ayrımsız haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Minval Umumi Heyet (MYK) ve Hat Düzen Bağı Müesses (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ait açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Kavim İttifakı’nın yarıcı terörle arasına ara koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve zekâ sergilemediğini rapor eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki ölmezlik mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Hassaten buna karşı alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği kederli bire bir gerçektir. Yunanistan tabiatıyla bardağı taşırmak için elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Gelgel Savunma Sistemi’nin F-16 uğraş uçaklarımıza içgüdü kilidi atması, müft ve yaptırımsız bırakılmaması gereken benzeri haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu insiyak kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev icra fail kavga uçaklarımıza atılması birlikte meselenin bir ayrıksı anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgilendiren gereğini tezce düzenlemek zorundadır. Radar kilidi atan Yunanistan, kalça ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, çarpış menzilinin içine yuvarlanmıştır. Kamu de bu sırada, MEMLUK kongresinin Aut İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’da dile getirdiği, ‘Türkiye Gün Doğusu Akdeniz’de yeryüzü büyük tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Asıl stratejik zılgıt Yunanistan’ı askeri temel haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri yığınak fail KÖLE’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin rastgele türlü ihtimale hep milli vahim unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve egemenlik haklarını zedeleyecek, tağyir edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya sorumluluk eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve mezellet ittifakı dahi bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin yanında durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Debi Partisi başka milli tıpkısı siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına özden inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Cumhur İttifakı çokça şükür bunun tavizsiz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin güzeşte açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri ortada yer efdal tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, konuşu inhilal ve toparlanmanın hemen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen uymazlık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Umumi Seçimlerine alışılmadık tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına belen eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki tahminî 9 mahiye sürede strateji ve realizasyon edilecek önemli hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla karşı karşıya bağlanak ve bildirişim heves seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Aşama Adım 2023’ çalışmalarımız il ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçme gününe kadar bitmeme edilecektir. ‘2023’e Makul: Aday Mahsus, Değişmeyen Net’ temalı yalınlık hava toplantılarımızın ilki Sivas format koyulmak kanalıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve altın vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Münasebet günü gerçekleşecektir. Berrak çekicilik toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde küsurat bire bir şevkle yapılacak, tıpkısı zamanda ihtiyaç görünen olursa mağaza toplantıları dahi planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi üzere fevkalbeşer tıpkısı mücahede gider edilecektir. 28’inci zaman TBMM’de mebus sayısını ve açık oturum desteğini yer çoklaştırmış Milliyetçi Akıntı Partisi’nin varlığı da kesme hedefimizdir. Bunun birlikte Topluluk İttifakı’nın TBMM’de kanunuesasi değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması bir farklı ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, saldırış ve sabotajlara konfirmasyon olmadan götürümlü, inanlı ve ilkeli şekilde mutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, seçme insanı Allah’ın mübarek tıpkısı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini rapor eden Bahçeli, “Ulusçu Akım Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, entelektüel yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Hız bizden, tevfik Allah’tandır.” diyerek konuştu.

(Bitti)

Share: