Lise öğrencilerinden depremzedelere saç hizmet hizmeti

Ortaöğretim öğrencilerinden depremzedelere saç bakım hizmeti

ISPARTA Isparta’bile mesleki yetişek birimine tutkun ortaöğretim öğrencileri KYK yurdunda nazil depremzede vatandaşlara saç kesim ve hizmet hizmeti verdi.

Isparta Mesleksel Eğitim Bilimi Merkezi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Berberlik Dalı öğrencileri “Iz Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor Projesi” çerçevesinde afetten etkilenen ve Isparta Eşkal KYK yurdunda nazil depremzede vatandaşlara saç konvansiyon ve hizmet hizmeti verdiler. Hizmetten yararlanan vatandaşları ülfet fail Isparta İl Milli Terbiye Müdürü Erhan Baydur, Isparta’ya mevrut depremzedelerle müntesip ilde bulunan hep terbiye kurumlarının üstüne sakıt görev ve sorumlulukları adına getirdiğini ve birtakım çalışmalar yaptıklarını belirterek “Zaman birlikte şuan da kalıp KYK yurdundayız burada mesleksel eğitim bilimi birimine bağlı hoca ve öğrencilerimiz depremzede vatandaşlarımızın umumi bakımlarıyla, tıraşlarıyla ve kuaförlük hizmetleriyle ilgilendiren hizmet yürütüyorlar. Şuana büyüklüğünde Isparta’üstelik 2 bin 189 öğrencimiz var. Elan önce bulunduğu şehirde mesleki eğitime mukayyet öğrencilerimizin, esasen mesleksel eğitime kayıtlarını alarak onları burada ki esnaflarla ilişkilendirerek onların araç ve staj süreçlerini izleme ediyoruz. Şuan burada görev eden öğrencilerimizin haftada tıpkısı çevrim okul eğitimi bitmeme ediyor. Gayrı günlerde ise mesleksel beceri eğitimlerini alanda alıyorlar sektörde devam ediyorlar” dedi.

Gönüllü bakım veren öğrencilerden birinin depremzede olduğunu vurgulayan Baydur ” Bugünde aramızda mesleksel eğitim bilimi merkezinden öğrencimizde var. Esasta kendisi tıpkısı depremzede. O bölgede sarsıntı felaketinden sonra Isparta’ya geldi. Hem öğrenciliğine bitmeme ediyor hem üstelik mesleki eğitimini sektörde alıyor. Bugünde burada fahri hizmet çerçevesinde depremzede vatandaşlarımıza hizmet etmek üzere burada bulunuyorlar” şeklinde konuştu.

Gönüllü olarak bakım veren merkezi eğitim bilimi birimine vabeste Eksiksizlik Sevingün yaptıkları hizmetten hava duyduğunu belirterek ” Öğretmenlerimiz ve öz adımıza balaban bire bir itibar duyduk. Burada ilk defa hizmet veriyoruz inşallah devamı bile ati yardım etmek isteriz” dedi.

Share: