Kuşbaşı 250 adına 99 liradan satılıyor! Ten ve Benzen Kurumu’na vatandaşlardan yoğun ilişki

Vücut ve Benzin Kurumu Yozgat Satış Mağazası uğrunda sabahın er saatlerinden itibaren kuyruğa giren vatandaşların sayısında her sabık bölüm çoğalma yaşanıyor. Piyasaya bakarak daha akla yatkın fiyata ten ve kıyma almak talip vatandaşların oluşturduğu derya dikkat çekiyor.

220 LİRALIK KIYMA 89 LİRADAN SATILDI

Vatandaşlar kasapta kilosu 200 ila 220 beyninde satılan dana kıymayı 89 liradan, 200 ila 250 liradan satılan dana kuşbaşıyı ise 99 liradan aldı. Ancak mir mağazasında deri stokları merbut olunca gelişigüzel vatandaş 1’er kilo kıyma ve kuşbaşı alabildi.

“SABAH 7.30’DAN BERİ BEKLİYORUM”

Kıyma almak üzere satma mağazasına geldiğin söyleyen Cafer Aksoy, “Kıyma ahzetmek amacıyla saat sabah 7.30’dan beri bekliyorum. Burada 89 lira sair yerlerde 250 lira daha makul olduğu üzere burada bekliyoruz. Esbak alamadık zaman almayı bekliyoruz ama o bile güvence değil.” dedi.

“DİĞER YERLERDE PAHALI ONUN İÇİN GELDİK”

Mustafa Ceylan isimli yurttaş ise “Kıyma almak için bekliyorum, sıranın sunma sonundayım dışarıya bakarak henüz uygun, değişik yerlerde pahalı onun için geldik.” şeklinde konuştu.

Mehmet Gül de, “Ayrımsız kilo vücut alabildim, daha fazla vermiyorlar sabah ezanından beri bekliyorum. Kıymanın kilogramı 89 teklik kasaplarda elan aşkın makul olduğu için buradan alıyoruz.” ifadelerine düz verdi.

Share: