Kulp’ta hayatiyetli vatandaşlar kültür ve konferans etkinlikleriyle buluşturuldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği etkinlikle Kulplu vatandaşları mızıka gösterisi, dengbej divanı ve çalgı dinletisiyle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Kültür ve Içtimai İşler Dairesi Başkanlığı, “Diyarbakır’dan Kulp’a Hanek Günü” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik, Vesile sokaklarında topluluk gösterisiyle başladı.

Bando gösterisinin arkası sıra Mehmet Akif Ersoy Firez ve Laf Merkezi uğrunda dengbejlerin çalgı aleti dinletisi sunuldu.

“İlçemizde hakeza etkinlikler gördükçe çokça mutlu oluyoruz”

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Umut Varlıklı, Bahane’ta konferans günü etkinliği düzenlenmesinden bahtiyarlık duyduklarını belirtti.

Varlıklı, “Bizim üzere çokça sunturlu aynı geceleyin oldu. İlçemizde böyle etkinlikler gördükçe çok bahtiyar oluyoruz. Tıpkısı zamanda öz kültürümüzü burada yaşadığımız amacıyla henüz de mutlu oluyoruz. Bunun amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Kulp Belediyesine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fatma Kartal ise bu zümre etkinliklerin bitmeme etmesini dilediğini belirterek, ahenktar bire bir dönüş yaşadıklarını aktardı.

Share: