Konya’da saklandığı kuş kümesinde yakalanan kıya zanlısı bilgili karşısında

Konya’da bir evde kaldıkları dönemde ortak kullandıkları eşyalar nedeniyle aralarında sâdır tartışmada çarkıt ocak arkadaşını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı.

Konya 3. Alçak Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Yusuf D, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada namına söz sunulan Yusuf D, “Ego Devlet K. ile sülale arkadaşlığı yaptığım dönemde evde tıpkı şeyler sakladığı ve etil alkol sattığı üzere polisi çağırmıştım fakat polis ayrımsız şey bulamamıştı. Ben hapishaneye girip çıktıktan sonradan namına ulaşmaya çalıştım amma ulaşamadım.” ifadesini kullandı.

Sanık, ruhsal sorunları zımnında tedavi gördüğünü gelecek sürerek, şunları söyledi:

“Cesamet K, benim telefon numaramı dağıtmış. Beni haddinden fazla arayan oluyordu. Bu yüzden namına sinirlenmiştim. Olay haset da bıçakla vurdum. Psikolojik sorunlarım var, Adana’da tedavi gördüm. Bu olayı asap kriziyle yaptım, istekle yapmadım.”

Tanık H.Ö. üstelik maktulün komşusu olduğunu, fenomen günü kapısının çaldığını, kapıyı açtığında maktulün yerde yattığını ve kendisini bıçaklayanın Yusuf D. olduğunu söylediğini anlattı.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması üzere duruşmayı erteledi.

Fenomen

Konya’nın Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi’nde, 5 Mayıs’ta evinde bıçaklanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Fehamet K’nin cinayet zanlısının yakalanması için faaliyet başlatılmıştı.

Güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen polis güçleri, bed Yusuf D’nin (22) Sahibiata Mahallesi’ndeki bir evde saklandığını tespit etmiş, belirlenen evde yapılan aramada meşkûk, yapı katındaki kuş kümesinde saklanırken yakalanmıştı.

Share: