Kayseri Basketbol Kulübünün yabansı genel müesses yapıldı

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Bellona Kayseri Basketbol Kulübünün yabansı genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Değer Başmaklık Kurultay ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen umumi kurulda, kulübün ismi “Melikgazi Kayseri Basketbol” yerine değiştirildi.

Toplantıda 2021-2022 sezonu mali tablosu görüşülürken, kulübün mecmu borcunun 4 milyon 503 bin 392 lira olduğu açıklandı.

Yönetim ve denetleme kurullarının değişik tezkiye edildiği umumi kurulda yapılan seçimde ise Yakup Yüksel’in başkanlığındaki umumi heyet İbrahim Somtaş, Sinan Karaoğlu, Serhat Sarıalp, Furkan Ergüneş, Tuğran Akdağ, Hasan Öztoprak, Serhat Solak, Nadire Erdoğan Ark ve İbrahim Bozdağ’dan oluştu.

Kulüp başkanı Yakup Yüksel, genel kurulda yaptığı konuşmada, kısa ve uzun vadedeki planlarını uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Yüksel, millî ve uluslararası bire bir takım olduklarını, bu yıl ara sıra değişikliklerle deneyimli ayrımsız teknik kadro kurduklarını dile getirdi.

Vergi ve SGK primleri dışında kulübün borcu olmadığını vurgulayan Yüksel, borçları gücük sürede ödemeyi hedeflediklerini kaydetti.

Share: