Kastamonu haberi! Kastamonu Üniversitesi öğrencileri derslerini sahada işliyor

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri derslerini kentin tarihi, natürel ve turistik yerlerini gezerek işliyor.

Fakültedeki 120 mektepli Komütatör ilçesine düzenlenen gezide ilçenin tarihi yerlerini gezerek huy yürüyüşü yaptı.

Öğretim Görevlisi Bilgelik Haberal, AA muhabirine, derslerini kılgılı ve sahada yapmayı tercih ettiğini söyledi.

Araç ilçesinin natürel güzelliklerini öğrencilerle buluşturmak için seyahat düzenlediklerini tamlayan Haberal, “Kurtuluş ve Çanakkale savaşlarında yer çokça martir veren ilçenin Açar olduğunu araştırmalarımızda öğrendik. Ailelere gittiğimizde evet şehidi var evet üstelik aynı şehit yakını var. Biz üstelik geçmiş etapta Açar Savaş Müzesi’ne gittik. Ardından Açar Belediye binasının altında mevcut müzeye gittik. Vasıta’ın yerli hars ve yaşamını geçmişten günümüze yansıtan tıpkı müzeyi gezmiş olduk. Kaleye çıktık, inanç turizmi açısından çokça mehabetli 600 almanak tıpkısı geçmişi olan Inmeli Beyazıt Cami’yi, Evkaf Hamamı’nı, Elele Kadın Kooperatifi’ni gezdik.” dedi.

İlçenin doğal güzelliklerini bile görme imkanı bulduklarını nâkil Haberal, öğrencilerin bile geziden akıbet derece kıvançlı kaldığını tabir ederek, geziyi düzenlemede yardımcı olan gelgel ve kuruluşlara teşekkür etti.

Share: