Kahramanmaraş’ta hatır dokuları kafa içi dışında doğan çağa, ameliyatla sağlığına kavuştu

Kahramanmaraş’ta düşünce dokuları kafatası dışında doğan süt kuzusu, hususi bir hastanede yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Yabancı uyruklu bire bir ailenin çocuğu halk-Abbud’un doğum sonrası yapılan kontrollerinde karın ve beyinciğinin kafatasının dışarısında olduğu belirleme edildi.

Doç. Dr. İdris Altun vasıtasıyla ameliyat edilen bebek, 3,5saatlik operasyonun arkası sıra sağlığına kavuştu.

Bebeğin 15 çağ ilk 1 kilogram 900 gram olarak dünyaya geldiğini belirten Altun, şunları kaydetti:

“Hele tutkun bize geldiğinde dirim paramedikleri haddinden fazla kötüydü. Onların toparlanmasını bekledik. Mukteza hazırlıkları yaptıktan bilahare us esas damarlarını tespit ederek, hastamızı ameliyata aldık. Ameliyatta sağlam beyin dokularını koruyarak, haddinden fazla fonksiyonu sıfır beyin dokularını çıkartarak kafatasının baştan yapılanmasını sağlayarak kayırıcı tarafındaki kestirme güzel temizlendi. Şu zaman hastamızın her etki ve problemi namevcut. Hatır fonksiyonları gayet ongun. Özellikle bu gözyaşı gruplarında haddinden fazla anlaşılmasa de göz hareketleri, teması ve göz iletişimi mevcut.”

Altun, bu zümre hastalıkların genellikle folik hamız eksikliği yahut akraba evliliklerinden belde kaynaklanabileceğini dile getirdi.Share: