İzmir yerli haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Tüvana Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’da eğitimde ve istihdamda düz alamayan tüvana kadınların iktisadi ve toplumsal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Zinde Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi bile CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana değer hareket ve hesaplı nema” hedefiyle yola çıkılan proje, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Mesai ve Içtimai Güvenlik Bakanlığı gelişim birliğinde, Birleşmiş Uluslar Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı eliyle yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir tayyareci mülk seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İzmir Saha Program Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Istem Karaarslan, Emek ve Sosyal Asayiş Bakanlığı İstihdam Politikaları Birim Uzmanı Esra Sermin Ata, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın düzlük aldığı kadro Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını durumunda andırmak üzere Gaziemir Belediyesi’ne konuşma etti. Takım, Gaziemir Belediyesi Basın Im ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilimci ile görüştü. Görüşmenin arkası sıra Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın de izin vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye karışma oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda bile kadının sosyal hayatın seçkin alanında bulunması üzere icraat yürüttüklerini, CV Bank’ın da özellikle bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Konfedere Milel, Sabancı Vakfı kabilinden mehabetli kurumlar aracılığıyla birlikte görülmüş olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler için CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna büyüklüğünde destekliyorum. Bu proje ile çıktı kadının eğitim bilimi ve hareket olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilim Adamı ise bu projede meydan almaktan itibar duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, seçkin sabık gün artık vatandaşımızın hisse senedi sahibi olması üzere oylumlu benzeri aracılık görevi görüyor. Hem hisse senedi verenle hem birlikte gelişim arayan yurttaşlarla empati kuran benzeri gurur olduk. Belediyedeki ekibimizin bile özveren çalışmasıyla averaj her ay 100 vatandaşımızı, akıbet 16 kamer içinde bin 620 vatandaşımızın iş sahibi olmasına vasıta ettik. Bu çalışmalarımızın Mürekkep Milel Programı marifetiyle da görülmüş olmasından büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Geleceğini Kuran Dinç Kadınlar Projesi’ne balaban katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: