İyi Öğür Ardahan İl Başkanı’na Yönelik Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

ÖZKAN KARAKAYA

İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Ölçüsüz Polat’a müteveccih yumruklu saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya bundan sonra. Görüntülerde, üç saldırganın Polat’ı beklediği, arabasına yaklaştığı tam iki saldırganın Polat’a print attığı ve daha sonraları kendilerini bekleyen tıpkısı araçla olay yerinden uzaklaştıkları görülüyor.

Aşırı Çelik, 10 Eylül Cumartesi haset, diyaliz tedavisi üzere gittiği Ardahan Azamet Hastanesi’nin uğrunda üç kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Polat, saldırının ardından yaptığı açıklamada, şunları kaydetmişti:

“Beş Altı önceki diyalizden çıkarken kimliği belgisiz 3 kişi vasıtasıyla saldırıya uğradım. Benim kimse ile ferdî benzeri hesabım, kimseyle değme kavgam, takanak-verecek davam bulunmayan. Bu saldırının politik olduğunu düşünüyorum. Leşker evet da geç bu sefihane saldırıyı yapanlarla elbette ki karşı karşıya geleceğiz. Erkekçe karşımıza çıkamayan alçaklar, genişlik savunmasız olduğum anda saldırıya geçtiler. Bittabi ki rastgele şeyin ayrımsız bedeli olur. Devletimiz ve polislerimiz araştırmayı yapıyor, inşallah en gelişmemiş zamanda failler yakalanacak ve biz birlikte kendilerini tanımış olacağız.”

Taşkın Polat’a yönelik saldırının asayiş kamerası kayıtları ortaya imdi. Görüntülerde, hastaneden çıkan Çelik’ı üç saldırganın beklediği görülüyor. Saldırganlardan biri, arabasına yaklaştığı tam Polat’a print atıyor. Başka tıpkı saldırgan da yere düştükten sonradan Çelik’ı yumrukluyor. Üç agresif, çevredekilerin arkalama koşması üstüne koşarak olay yerinden kaçıyor ve biraz ilerde kendilerini muntazır otomobile binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Saldırganlar için şikayette mevcut Sivri Polat, kendisini çarpma edenlerden A.Ç.’nin Iğdır’bile yakalandığını, özge zanlıların yakalanması için güven güçlerinin araştırmasının devam ettiğini söyledi.Share: