İmamoğlu Eynesil’de Yurttaşlara Seslendi: “İnşallah Milletçe, Doğruluk Ettiğimiz Dalavere Anlayışını Bu Mayısta Hep Gelişigüzel Yakalayacağız”

Bilgelik: BERKAY VAROL/ Kamera: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’un Eynesil ilçesinde yurttaşlara, “İnşallah milletçe, adalet ettiğimiz dümen anlayışını bu mayısta bilcümle birlikte yakalayacağız. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışan, 14 Mayıs’ta aynı demokrasi, tıpkısı doğruluk bayramını hep gelişigüzel milletimize, memleketimize, şehirlerimize, Giresun’a yaşatacağız Allah’ın izniyle. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kararlıyız. Bariyer tanımayız. Kişi içimizde asla ve asla ayrışmayacağız. imdi ayrışmak değil, milleti kendimize kazanmak amacıyla, koçuşmak amacıyla savaşım ederiz. Doğruları yapacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, ayrımsız paradigma musahabe üzere sabahleyin er saatlerde Giresun’a geldi. İmamoğlu dönüş içre kentin sahil şeridindeki bütün ilçeleri müzakere etti.

İmamoğlu’na ziyaretleri sırasında CHP Yerli Yönetimlerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı ve Cıvıl Cıvıl Mebus Seyit Torun, CHP Giresun Saylav Necati Tığlı, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kayaç, İstanbul Adalar Şehremini Erdem Gül ve CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu eşlik etti.

İmamoğlu’nun serencam durağı Giresun’un Eynesil ilçesiydi. İlçede İmamoğlu’nu Eynesil Şehremini Ahmet Berceste Karadeniz ve Eynesilli yurttaşlar karşıladı.

Kendisini karşılayan yurttaşlara teşekkür fail İmamoğlu, şunları söyledi:

“Başkanlarımızın yanındayız. Beraber proje, iş reprodüksiyon üzerine çapraz diyalog halindeyiz. Seçkin yöreye ayrımsız eserimizin olmasını istem ediyoruz. Sizlerin varlığı inanın bize alçak veriyor. Sağlıklı olsun Genel Başbuğ Yardımcımız (CHP Domestik Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun) milletvekilimiz, İl Başkanımız, belediye başkanlarımızla gelişigüzel çok pir ayrımsız Giresun haset yaşadım. Hizmetlerimizi tanıttık, görüştük, konuştuk, anlattık amma bu gelişimizin başka ayrımsız amacı olduğunu bile gelişigüzel yerde ifade ediyorum. Dolayısıyla bunu sizlerden esirgeyecek değilim.

Bizim hakkımızı ve hukukumuzu kemirmek isteyen tıpkısı apaz insana cebin dim yalman ayakta olduğumuzu, art zihayat yegâne gövde, bire bir arada olduğumuzu tümce görsün isterim. Onun üzere Giresun’dayım. İyi kim varsınız. Bu yörenin insanı doğrudan kesinleşmiş. Bu memleketin insanı asla ve katiyen adaletsizliğe dal eğmez. Karakterimiz bize bunu söyler.

Tığ Cumhuriyet’i kurarken seçkin eş şehidini verdi, gazisini karşıladı. Bu budun, memleketi kurarken bundan sonra egemenliğin lakayıt, koşulsuz millete ilgili olduğunu net olarak tescilledik ve duyurduk. Biz az daha artık 4’üncü, 5’inci nesliyiz bu Cumhuriyet’in. Cumhuriyet’in bu nesilleri, yarınlara de bu özgürlüğü, bu buyuru kaydını alıntı konusunda kararlıdır. Bugünün iradesi diyor ki ‘memleket dahi benim İstanbul üstelik benim. İstediğimi geçerlilik vasıtasıyla ayrıksı oyunlarla alırım elinden. İşime bakarım.’ Tığ de diyoruz kim sen imdi bu sözünü millete geçiremezsin.

Bu bire bir avuç insana diyoruz kim 2019’birlikte tığ ona İstanbul’da milletçe dur dedik. Milletin iradesine ürkmek göstermeyen birlikte halkından gereken muameleyi gördü. Hem dahi yüzbinlerce farkla gördü. Deminden hukukla mücadele ediyoruz ama ego milletim ile bu olan biteni milletimle, devletimle paylaşacağım.

Bu, milletin iradesinin yok sayılması meselesi. Bu adalet taharri sürecini yaparken, buradaki dostlarından, hemşehrilerinden ve bütün milletimizden şunu dilerim; Ekrem İmamoğlu, aslında temas birinizin çocuğu amacıyla konuşuyor. Çocuklarınızın, kızlarınızın, oğullarınızın geleceği amacıyla konuşuyor. Ben, öz evladımın hiçbir ancak karşısında adaletsiz uygulamalarla dal eğmesine asla ve katiyen sabır edemem. Buna cevaz edemem. Sonuna büyüklüğünde mücadele ederim. Dolayısıyla bu memleketin her çocuğu birlikte yer az benim çocuğum büyüklüğünde özgürlüğü türe fail çocuklardır. Onlar için dahi savaşım edeceğiz.

İnşallah milletçe, türe ettiğimiz dümen anlayışını bu mayısta bütün gelişigüzel yakalayacağız. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışan, 14 Mayıs’ta tıpkısı demokrasi, tıpkısı doğruluk bayramını bütün alay malay milletimize, memleketimize, şehirlerimize, Giresun’a yaşatacağız Allah’ın izniyle. Bundan on paralık kimsenin kuşkusu olmasın. Kararlıyız. Engel tanımayız. Kendi içimizde asla ve katiyen ayrışmayacağız. artık ayrışmak değil, milleti kendimize ahzetmek amacıyla, kucaklaşmak için savaşım ederiz. Doğruları yapacağız. Yegâne şartı bu. Hep alay malay. Arz doğru işleri yapacağız. Milletimize sorumluyuz. Sizinle konuşacağız, sizi dinleyeceğiz. Eninde böylecene başaracağız. Yolumuz münhal olsun.”

Share: