İmamoğlu: “Bunlar, Mayıs 2019’da Seçimi İptal Ettiklerinde Karadenizli Hemşerilerimin Onlara Verdiği Cevabı Unuttular”

Bili: Berkay VAROL/ Alıcı: Eksiksizlik SEVİNDİRİCİ

İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’da; “Bunlar neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi halel ettiklerinde, sırtımı yasladığım Karadenizli hemşerilerimin Karadeniz’de onlara verdiği cevabı unuttular. Hem Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da unuttular. Ama bu kez eminim kim hepiniz öyle iri bire bir yanıt vereceksiniz kim hayatları süresince unutmayacaklar” dedi.

İBB’nin katkılarıyla yapılan Tirebolu Vadi Düzenlemesinin açılışı için bugün Giresun Piraziz’e giden İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe meydanında kendisini karışlayan vatandaşlara seslendi. İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bugün güzel topraklarınız, doğduğum güzel coğrafyaya gelmekten balaban öz saygı duydum. Piraziz’de olmaktan, Giresun’da olmaktan çok mutluyum, gururluyum. Türkiye’mizin temas noktasında evire çevire izler bırakmaya, İstanbul’umuzun temas katkısını bütün cennet vatanın herhangi bir köşesine hissettirmeye itinalı tıpkı mücahede gösterdik.

Bu noktada İstanbul’umuzun zemin olan beniz binlerce Giresunlulardan hepinize selamlar getirdim, saygılar getirdim. Tabi Piraziz’e çok itinalı tıpkısı projeyi bağış ika arzumuz vardı. Sonuna yaklaştık. Demin kıymetli uray başkanımla orayı teftiş edeceğiz. İnşallah çok andıran zamanda sizlerin hizmetine girecek olan hem bir güzel parkı hem de içindeki sosyal yapı alanını sizlere İstanbul halkı hesabına ihsan etmenin gururunu yaşıyorum. Esaslı uğurlu olsun.

Haksızlıklara, hukuksuzluklara alın el birliği içerisinde milletimizle benzeri arada olmaya geldim. İnsanlar, milletimizin iradesini yok sayanlara iri tıpkısı cevap verecek, bunu hissediyorum. Halkın karar verdiği aynı hususu, ‘Ben bunu tanımam, ben bunu namevcut sayarım’ diyen kibre karşı, milletimizin özgürlük duygusuyla ‘Egemenlik ilgisiz koşulsuz milletindir’ duygusuyla hareket edeceğini biliyorum ve bu hukuksuzluğa cebin hepinizin en son seviyede cevap verdiğinizi ve vereceğinizi biliyorum.

Bunlar neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi bozma ettiklerinde, sırtımı yasladığım Karadenizli hemşerilerimin Karadeniz’üstelik onlara verdiği cevabı unuttular. Hem Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da unuttular. Ama bu kere eminim kim hepiniz anca büyük tıpkı cevap vereceksiniz ki hayatları boyunca unutmayacaklar.”

Share: