İmamoğlu: 6’lı Masa’nın çalışmalarının neferi olacağız (2)

KEŞAP VE ESPİYE BELEDİYELERİNİ ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun Atatürk Meydanı’ndaki miting programının arkası sıra Keşap ve Espiye ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla foto çektiren İmamoğlu, ardından Tirebolu Belediyesi’ni görüşme etti. İlçede yapılan icraat karşı vukuf alan İmamoğlu, henüz bilahare Tirebolu Vadi Düzenleme Projesi’nin açılışına katıldı. Burada mütekellim İmamoğlu, namına sunulan 2 sene 7 ay mahbes cezasına aksülamel göstererek “Bu kıymetiharbiye saldırısıdır. Yaptığımız savaşım kıymetiharbiye mücadelesidir. Verilen kararlar, mahkeme kararları, soruşturmalar, terör soruşturmaları işte hep bunlar siyasal kararlardır. O mahkemeden o kararların çıkması amacıyla yaptıkları organizasyonları bir tane yegâne biliyoruz. Sadece domestik mahkemeyi değil, mahkemenin içindeki kadroları, savcısından hakimine elbet yüklülük altına aldıklarını biliyoruz. Orada hak imkânsız. Orada hız, mahkeme kararı olmaktan çıkar. Sizden olmayanlara hangi yazık ki ağır bir silaha dönüşür. O yüzden mahkemeden çıkıntı olsa bile o karar yanlıştır. O kararı reddediyoruz. O kararı milletimiz reddediyor. Hiçbir vicdan akseptans etmiyor” dedi.

‘SİYASET MUHANNET ALTINDA MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYORLAR’Politika adı altında milletin birbirine antagonist edildiğini rapor eden İmamoğlu, “Türkiye konuşu uçurumun kenarındayken bu topraklar da türe ve sağlık kalmadığı ve hepimizin rahatlık bereketi kaçtı. Kime sorsam hastalıklı ve şikayetçi. Ama bunların tek derdi var; aman koltuğum elimden gitmesin. Aman bu düzenim bozulmasın. Bu uyum bire bir avuç insanın düzeni. Bu düzende millete bol bolamat namevcut. Bu düzende senin evladına liyakatine bakarak hisse senedi imkanı namevcut. Bu ülkede eğitimden yüzdelik 75’i şikayetçiyken, bu aynı apaz insanın derdi evlatlarımızın dolgunca eğitim bilimi alması değil ve katiyen de mümteni. O bakımdan tığ sizin o kararlılığınızla bu tıpkısı apaz insanın ayrıcalı düzenini bozacağız. Benzeri kişiyi evine göndeririz, 86 milyon insanımızı bahtiyar ederiz. Bu kadar macerasız. Çünkü bu milletin eşitsizliğe tahammülü kalmadı. Politika adı altında milleti birbirine düşman ediyorlar. Hukuksuzluk Giresun’daysa karşısında duracağız. İstanbul’daysa karşısında duracağız. Mardin’deyse orada üstelik karşısında duracağız. Diyarbakır’daysa orada bile karşısında duracağız. Benim hukuksuzluktan, adaletsizlikten bir tane tıpkısı vatandaşımın da canı yanmayacak. Bu yurt adaletsizliğe, hukuksuzluğa cebin bütün yalman durmuştur, özgürlüğünden asla ivaz vermemiştir. Rastgele yerde söylüyorum; ‘hangi begayet bana zincir vuracakmış şaşarım.’ Hepimiz hür doğduk, mutlak yaşayacağız. Hürriyetimizden katiyen vazgeçmeyeceğiz. Onun üzere bu ülke tıpkısı kişinin zihayat değil, 86 milyon insanın etkili olduğu ayrımsız ülke olacak. Bu ülkenin Meclis’i dahi kıpırdak olacak. Bu ülkenin hükümeti dahi tüvana olacak. Yargısı üstelik canlı olacak yerli yönetimleri de dinamik olacak. Kurumların büyüdüğü, büyütüldüğü tıpkısı Türkiye var edeceğiz. Vatandaşımızın hakları, özgürlükleri, maddi imkanları ve fırsatları genişleyecek. Çocuklarımız bahtiyar olacak. Çocuklarımız eğitimde fiyat olacak. Vatandaşın sözün üstüne tek kimesne söz söyleyemeyecek. Tıpkısı ülke ancak böyle güçlenir. Onun üzere hepimiz bu eksiklikleri kabul etmek zorundayız” diye niteleyerek konuştu.İmamoğlu, konuşmasının ardından protokol ile alay malay açım kurdelesini kesti. ‘SİZE YEDİRİLECEK BELEDİYE BAŞKANI YOK’

İmamoğlu ile alay malay ziyaretlerde bulunan CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun üstelik, İstanbul’un Ataşehir Belediyesi’ne yönelik yürütülen iki farklı ihaleye ara bozuculuk kurca soruşturması kapsamında aralarında üç şehremaneti komutan yardımcısının üstelik bulunduğu 28 kişinin gözaltına alınmasına ilgili açıklamada bulundu. Torun, “İçişleri Bakanına buradan sesleniyorum; bu adaletsizliğe çıktı ‘dur’ deyin. Bakın tekraren yaptınız bunları. Serencam alamadınız. Değme defasında söylediğiniz sözler gerçek dışı çıktı. Hiçbiri ispatlanamadı. Amma daim buradan tıpkı algı yaratarak, yani güya CHP’li belediyelerde ayrımsız menfilik varmış kadar göstermeye çalışıyorsunuz. Vatandaşımız seçme şeyin farkında. Belediyelerimizin hangi koşullarda çalıştığını, vatandaşımıza lacerem hizmet ettiğini biliyoruz. Onlar hizmet ettikçe siz elbette ki bunu hazmedemiyorsunuz. Hazımsızsınız ama size yedirilecek belediye reisi de namevcut, diz çökecek şehremini birlikte yok. Hangi yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Gidiyorsunuz, bu panikle bile belediyelerimize saldırıyorsunuz. Nahak Yere hukuksuz amal yapıyorsunuz. Ama ve katiyen başaramayacaksınız. Bunun cevabını yapılacak geçmiş seçimde sandıkta milletimiz verecek ve bu haksızlığa hukuksuzluğa ‘dur’ diyecek” dedi.

Mustafa KIRLAK/GİRESUN,

Share: