ANKARA’DA YIRTIK LASTİKLE YOLUNA BITMEME EDEN GEÇICI OTOBÜSÜ ALEV ALEV YANDI (2)- YENİDEN

İSTANBUL- Elazığ seferini eden arızi otobüsü Ankara’dan geçişi sırasında iddiaya göre lastiği patladıktan sonra için devam edince sürtünmeden kaynaklı kıvılcımlar yangına hastalık oldu. Yoldan güzeşte açacak sürücülerinin uyarıları üzerine duran otobüsten yolcular tahliye edildikten kısa süre sonraları araç alaz topuna döndü. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürülürken, otobüs demir yığını haline dönüştü.

Görüngü, saat 00.15 sıralarında Ankara Bulvarı’nda meydana geldi. İstanbul- Elazığ seferini işleyen sürücüsünün kimliği daha öğrenilemeyen 35 AAV 984 plakalı gelgeç otobüsünün lastiği, Ankara’nın girişinde patladı. İddiaya bakarak güdücü aynı süre bu şekilde yoluna bitmeme etti. Beş Altı kilometre sonradan sürtünmeden kaynaklı lastikler yanmaya başladı. Yoldan sabık sürücülerinin uyarısı üzerine otobüs şoförü ara bulucu inanma şeridine otopark ederek, yolcuları tahliye etti. Yolcular indikten bodur müddet bilahare alevler tam otobüsü sararken, ihbar üzerine polis güçleri, itfaiye ve keyif ekibi görüngü yerine sevk edildi.

OTOBÜS DEMİR YIĞINI HALİNE DÖNÜŞTÜ

Polis, karayolu üstünde tılsım alarak, trafik akışını durdurdu. Yangın ise haddinden fazla sayıda itfaiye aracı ekibinin ağır sıklet çabasıyla söndürülürken, otobüs kullanılamaz kuzuluk geldi. Duygusal kaybı ve yaralının olmadığı yangında bir nice yolcunun valizlerinin yandığı öğrenildi. Bölgeden uzaklaştırılan yolcuların ayrımsız ilkin otobüsle seyahate bitmeme edeceği öğrenildi.

‘ŞOFÖR, LASTİK PATLADIKTAN BILAHARE IÇIN BITMEME ETTİ’ İDDİASIOlay sırasında çevrede mevcut halı saha işletmecisi Erdal Dürü, “Aşağıda otobüsün lastiği patladı. Patlama sesine çıktım. Yoldan geçen özge araçlar otobüsü uyardı ama otobüs sürüşe devam etti. Bu şekilde ayrımsız süre sonradan altından kötü çıkmaya başladı. Peşi Sıra yalaz topuna döndü” dedi.

BULAŞAN: YOLDAN GEÇEN SÜRÜCÜLER UYARMAK İÇİN KORNAYA BASTI

Otobüsün pırtlak lastikle ayrımsız müddet yoluna devam ettiğini belirten yolculardan Ruz Bilgebey, “Otobüs Ankara’nın girişinde birkaç defa durdu. en son durdurduktan bilahare kayırıcı lastiklerinin patladığını söylediler. Ankara’nın girişinden Batıkent’e büyüklüğünde bu şekilde ilerledik. Yandan geçen arabalar bizi uyarmak için kornaya bastı. Henüz sonra kapıları açtılar hepimiz çıktık. Tığ çıktıktan sonradan yalaz aldı” diye konuştu. Olayla ilişik tetkik başlatıldı.

Share: