İlhan Palut: “Çokça takımın şahika mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

Konyaspor Maharet Direktörü İlhan Palut, bu sene şampiyonluk yarışında takımlarda erken kopmaların yaşanmayacağını düşündüğünü belirterek, “Uzun müddet ligin üstünün 6-7 takımla süreceğini düşünüyorum. İnşallah biz bile eğin sıraları hedefleyen bir mızıka yerine bitmeme ederiz” dedi.

Konyaspor, Spor Göt Süper Takım’in 10. haftasında Gaziantep FK’yı mihman edeceği maçın hazırlıklarına Teknik Direktör İlhan Palut yönetiminde devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapılan egzersiz öncesi İlhan Plaut ve futbolculardan Guilherme Sitya basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gaziantep FK maçı çalışmalarının hafta esasen beri sürdüğünü hatırlatan Palut, “Bugün stadımızda taktik egzersiz yapacağız. İnşallah ferda yapacağımız antrenmanla bile maçın hazırlıklarını tamamlamış olacağız. Calvo sarı kart cezalısı olmasından âlem, Cebrail üstelik sakatlığından periferi bu maçta kullanamayacağımız oyuncular. Onun dışında takımımız kamu kol yerine çalışmalarını sürdürüyor. Gaziantep takımı, lige çokça bereketli bir esas işleyen, serencam haftalarda istediği sonuçları alamayan bir takım. Amma kadrosuna baktığınız ant aşağılık haddinden fazla potansiyelli, kalitesi faziletli oyunculara sahip. Onun amacıyla sonuç paye dikkatli olmamız müstelzim benzeri karşılaşma. Haddinden Fazla ferah mücadele etmemiz, ateşli oynamamız müstelzim ayrımsız maç. Onun çalışmalarını yapıyoruz. İnşallah zat sahamızda güzelce benzeri oyun, pir aynı sonuçla bu maçtan ayrılırız” şeklinde konuştu.

“Yer akilane 11’i çıkarmaya çalışacağız”

Gaziantep FK maçında kadroda belirli tebeddülat olabileceğini belirten Palut, “Zaten kadromuza baktığınız devir degaje çaplı takımı bir anda değiştirecek yapımız yok. Olur 1-2 uymazlık belki gibi. Yarınki antrenmandan sonraları bunu kararlaştıracağız, ekibimle güruh yapacağız. En doğru 11’i çıkarmaya çalışacağız. Ama haddinden fazla şişman değişiklikler olacağını şu anda düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“Çokça takımın doruk mücadelesi vereceğini düşünüyorum”

Ligdeki zirve yarışında erken kopmaların yaşanacağını düşünmediğini nâkil Palut, “Uzun süre ligin üstünün 6-7 takımla süreceğini düşünüyorum. Bu dahi esasen hem ligimizin kalitesi hem birlikte yarışın henüz izlenir, ateşin olması adına güzel benzeri buut. Bu sene haddinden fazla takımın doruk mücadelesi vereceğini düşünüyorum. İnşallah biz üstelik dengeli bir gidişle dal sıraları hedefleyen bir bando yerine bitmeme ederiz lige” şeklinde konuştu.

Devre beyninde transfer yapılıp yapılmayacağı ile ilgili konuşan Palut, “Alıntı çok hayatiyetli bire bir süreç. Şu anda gâh çok dolgunca gördüğünüz mevkilerde dahi çabucak transfere gerekseme duyabiliyorsunuz. Zaman kıvançlı olmadığınız mevkiler ilk yarının sonuna kadarki maçlarda atağa geçebiliyor. Tıpkı şekilde orada aktarma defterini kapatabiliyorsunuz. Kütle az buçuk daha ilerlesin durumlara bakarız. Filhakika yönetimimizle değerlendireceğimiz tıpkı konu” değerlendirmesini yaptı.

Guilherme Sitya: “3 puan istiyoruz”

Gaziantep FK maçının el olacağını söyleyen Guilherme dahi, “Gaziantep maçı baştan sona tahakküm oluyor amma bu defa evimizde oynamanın avantajını kullanacağız. Bu maçtan 3 fakül istiyoruz ki tabur tablosunda yukarıda kalabilelim. Son hafta mızıka kendisine son dakikaya büyüklüğünde maçı bırakmayıp çokça ongun tıpkısı topluluk ruhu ortaya koymuş olduk” ifadelerini kullandı.

“100 maça duyulmak güzelce bir kalp”

Guilherme, Gaziantep FK maçıyla bu arada yeşil-beyazlı formayla 100. maçına çıkacağı ve neler hissettiği için gelen soruya, “Esasta bunun farkında değildim. Içtimai medyada ayrımsız lehtar beni etiketleyince bunu görmüş oldum. 3 senedir buradayım, haddinden fazla mutluyum. Benim üzere çokça muhteşem amma daha önemlisi tabii ki da 3 puanı kabul etmek, galip gelmek. Onun dışında 100 pik ulaşmak güzel tıpkı duygu” cevabını verdi.

“Bu yarışta saha almak istiyoruz”

Süper Yığın’in yumruk bire bir maratondan oluştuğunu kaydeden Guilherme, “Bir Nice bando haddinden fazla kuvvetli. Bizimle gelişigüzel bu maratonda yarışan bir nice ezeli ateş parçası rakip var. Konyaspor de bu güçlü rakipler ortada zinde bire bir umde olduğunu almış olduğu sonuçlarla alay malay gösteriyor. Ligin sonuna büyüklüğünde toplayabildiğimiz kadar 3 puanlarla bu yarışta düz kabul etmek istiyoruz” diyerek konuştu. – KONYA

Share: