İçişleri Bakanı Soylu, Silivri’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amerikalı Senatosunun sonuç üç yıldır PYD ve PKK’ya 2 bilyon dolar yardımı onayladığını ve verdiğini belirterek “Yöntemince bir terör örgütüne arkalama yapıyor. Bizim benzeri terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler.” dedi.

Nazır Aristokrat, Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Ortaköy Camisi’nde öğle vakti namazını kıldıktan bilahare cami önündeki kilitsiz küreksiz konuşan Soylu, Uyanık Periferi Düzenlilik Akademisinin çalışmalarına değinerek bu akademinin geçkin akşam ezanı 3 bin 700 mezun verdiğini hatırlattı.

Terör örgütünün evveli Karadeniz’e yıldırıcı aktardığını ve mufassal yıllar süresince orada hakimiyet kurduğunu anlatan Soylu, “Temel amaçları kararsızlık ihdas etmek. ‘Bu dağlarda biz varız. İstediğimiz ahit geliriz. Sizi erinçsiz ederiz.’ emretmek. Şimdi Karadeniz tertemiz.” dedi.

Türkiye’nin uzun yıllardır terörle mücadeleyi sürdürdüğünü tabir fail Aristokrat, “Hangi kaldı? Onların Botan, bizim Şırnak, Hakkari, Siirt’in tıpkısı bölümü dediğimiz alanda 50 civarında yıldırıcı var. Mecmu Türkiye’ye de 124 yıldırıcı var. Ayakkabı numaralarına büyüklüğünde bildiğimizi bilmenizi isteriz.” diyerek konuştu.

Suriye’nin kuzeyi terörden temizlenmemiş olsaydı Hatay’üstelik zaman teröristlerin olacağını dile getiren Nazır Soylu, ” Gaziantep, Kilis’in karşısında bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydık ayrımsız şekilde teröristi oraya aktarmış olacaklardı. Önde cepheyi kurunca, arkaları üstelik temizleyince hareket kabiliyetlerini az çok daralttık.” değerlendirmesinde bulundu.

Jandarmanın yüzdelik 90’ının, Deniz Boyu Güvenliğin yüzde 100’ünün aç olduğunu aktaran Nazır Soylu, defans sanayisinin kapasitesinin üstelik yüzde 20’den yüzdelik 80’e yükseldiğini aktardı.

“Yöntemince aynı yıldırı örgütüne yardım yapıyor”

Icra Vekili Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zeytindalı Harekatı yapılacak. Yıldırı örgütü orada ne tahsis etmek istiyor? Kuzey Irak’tan, yani Hakurk bölgesi dediğimiz Türkiye haritasının sunma dudak bölgesinden Afrin’e kadar, Hatay’dahi denize büyüklüğünde aynı yıldırı hattı kurmak istiyorlar. Bunu kim destekliyor? Amerika. Alttan bunu kim takviye etmeye çalışıyor? Avrupa. Amerika, ego atıyor muyum? Faydalı. Atmadığımın delili ne? Bire Bir sürü haberlerini okuyoruz, mühimmatlarını yakalıyoruz, adamları gidiyor orada eğitim bilimi veriyor. Bize cebin elbette serkeşlik edeceklerinin eğitimini veriyor. Temel bambaşka benzeri şey henüz var. Akıbet 3 yıldır Amerikalı Senatosu 2 milyar dolar PYD ve PKK’ya yardımı onayladı ve verdi. Yöntemince aynı terör örgütüne yardım yapıyor. Bizim benzeri terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler. Kendi havalimanlarımızdan tayyare kaldırmazlar. Vatandaşlarımızı değme tarafta kısıntıya uğratırlar. bir tane ihracat yapmazlar, uluslararası alandan bir tane itimat almamızı engellerler amma kendileri terörü destekleyebilirler.”

İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti.

“PKK’yı içeride bitirsen bile dışarıda bulunmasını bitmeme ettiriyorsa girmek ki oradan tehdidini bitmeme ettirecek. Motamot FETÖ kabilinden. FETÖ’yü içeride arıtma ettik. Amma dar dışında Almanya’da besleniyor mu? Besleniyor. FETÖ’nün sergerde nerede? Amerika’da. Besleniyor mu? Besleniyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde besleniyor mu? Besleniyor. Şayet siz orada buna engelleme etmezseniz, burada sıkıştırmazsanız, PKK’yı orada sıkıştırmazsanız, yarın özge çağ, çağ peki bir zafiyete düşersiniz. Çarçabuk rastgele birisi Avrupa ve Amerika’nın aracılığıyla beraber buraya çörekleniverirler. Bilahare yaptığınız bilcümle işi, bütün mücadeleyi çok gelişmemiş beş altı içinde giderilmiş ederler.”

“Hakimiyet bizdedir, onlar fareler kabilinden ancak mağaralarda saklanıyorlar”

İçişleri Bakanı Aristokrat, şark ve güneydoğuda insanların imdi akşam yarılarına büyüklüğünde hariç çıkabildiğini, festivaller yapabildiğini, bölgede üniversitelerin açıldığını anlatarak Türkiye’nin doğusu ile batısının bire bir noktaya geldiğini tabir etti.

Böylece terörün altyapısını oluşturan, gençleri sömürmeye çalışan sömürme alanının kesildiğini tamlayan Aristokrat, “Terör örgütüne yılda 5 bin 554 dirilik katılıyordu. Bu yıl itibarıyla şu anne kadar 31 birey. Bu, ağız ağıza ‘yok’ demektir.” dedi.

Soylu, Türkiye’birlikte “yıldırı örgütünün Kandil’i” namına nitelendirilen Kato Dağı’nı çökerttiklerini ve oraya mahiyet bölgeleri kurduklarını belirterek “Bunların var olduğu gelişigüzel yere gerçeklik bölgeleri kuruyoruz. Hakimiyet bizdedir, onlar fareler kadar fakat mağaralarda saklanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başarının arkasında inanç, ulus beraberliği ve bütünlüğü, profesyonellik, savunma sanayisi ve istihbaratın olduğuna dikkati calip Aristokrat, “Şu FETÖ belasından kurtulduktan bilahare, -onlar çünkü seçme işi istismar ediyorlardı, sulandırıyorlardı, hatalı bilgilerle devleti yanıltmaya çalışıyorlardı ve dâhilen yezitlik ediyorlardı- Cumhuriyet Altını tarihimizde, Milli İstihbarat Başkanlığının, Güven İstihbaratın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Jandarmanın, Emniyetin, Deniz Boyu Güvenliğin ve devletin hep unsurlarının bu büyüklüğünde bire bir arada akım ettiği, kuma operasyon yaptığı, son aldığı ve dayanıştığı tek gün olmamıştır.” değerlendirmesini yaptı.

“Tayyip Erdoğan’ın dışında bunlara konu söyleyebilecek aynı Allah’ın kulu bulunmayan”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin hem İslam’ın miğferi hem üstelik bütün Türk dünyasının ve mazlumların ümidi olduğunu ifade etti. Dünyadaki haksızlıklara alın çıkabilecek ayrıksı ayrımsız ülke görmediğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

” Bangladeş’ten Kongo’ya kadar gitmediğimiz meydan kalmadı. Iri bire bir sömürü düzeninin oluştuğu bire bir dünya var, bunu görüyorum. Güçlünün güçsüzü haksız tıpkısı şekilde ezdiği ve bulunmayan ettiği. Madenlerini almışlar, çalmışlar, götürmüşler kendi memleketlerini varlıklı etmişler, milleti orada fakir alperen bırakmışlar, ayrımsız kuruşa mahkum etmişler. Aynısını bize yapacaklar. Avrupa, Maşrık Avrupa’yı kendi kadar zenginleştirmiyor, derviş bırakıyor. Oradaki tüvana nüfusu alıp getiriyor, kendinde çalıştırıyor. Benzeri birlikte kişi insanlarını evlendiriyor, kendi nüfusunu ayakta tutmaya çalışıyor. Aynı tezgah ve dalga kurmuşlar. Bu tezgah ve dümeni, dünyada Türkiye’nin dışında bozabilecek eksantrik aynı büyüklük bulunmayan. Tayyip Erdoğan’ın dışında üstelik bunlara bahis söyleyebilecek tek Allah’ın kulu bulunmayan.”Share: