Hulusi Akar’dan Rus mevkidaşına kesin cevap: Yıldırı koridorunun kalımlı adına engellenmesi bildirme büyük önceliğimiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Defans Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Akar mülakat sonrasında, Suriye’nin kuzeyinde terör hedeflerine cebin yapılan operasyonlara ilgili açıklama yaptı.

TERÖR TEHDİDİNİN ÖNLENMESİ VURGULANDI

İkili ve lehçe defans ve düzenlilik konularının ele alındığı görüşmede Vekil Akaret tarafından, “Suriye’nin kuzeyi bağlamında; bölgede sağlanan istikrarı bozmaya müteveccih kalan taciz ve saldırılar ile sivil yerleşim alanlarımız ve vatandaşlarımızı hedef alan eylemlere karşı müstelzim cevabın verildiği ve verilmeye devam edeceği, Yıldırı tehdidi ve koridorunun kalımlı yerine engellenmesi ve yıldırı örgütlerinin aylak hâle getirilmesinin yeryüzü büyük önceliğimiz olduğu, Bu konuda henüz önce varılan mutabakatlara uyulmasının balaban önem taşıdığı benzeri misil daha vurgulandı” denildi.

TAHIL KORİDORU İÇİN TEŞEKKÜR EDİLDİ

Tahıl koridoru üzere, “Ukrayna bağlamında; toptan besin krizinin çözümüne şişman ulama sağlayan hububat girişiminin uzatılmasındaki katkı ve iş birliğinden duyulan memnuniyet ifade edildi” açıklamalarına yer verildi.

PENÇE KILIÇ HAREKATI

Öte yandan bitmeme fail Pençe Kılıç operasyonunda serencam durumu paylaşan Akar, “Pençe-Tığ Harekatı, hava ve esmer keder destek vasıtalarıyla yapılan tecziye atışlarıyla devam ediyor. Harekatta şu asıl büyüklüğünde 471 hedef zehir altına alındı, 254 terörist aylak ayla getirildi” dedi.

Share: