Gümüşhane’de hükümlüler amacıyla pusula ihsan kampanyası başlatıldı

Gümüşhane’birlikte Adalet Bakanlığı vasıtasıyla başlatılan “Ukubet İnfaz Kurumu Kütüphaneleri üzere Tezkere Ihsan Kampanyası” çerçevesinde açım töreni gerçekleştirildi.

Türe Bakanlığı tarafından ‘Tezkere İyileştirir’ sloganıyla hayata geçirilen “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Betik Armağan Kampanyası” çerçevesinde Gümüşhane Doğruluk Sarayında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in üstelik katılımıyla açılış gerçekleştirildi. 15 Şubat tarihine büyüklüğünde bitmeme edecek kampanya kapsamında Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Adliyesi ve Gümüşhane Üniversitesine yerleştirilecek tezkere stantlarına yapılacak betik bağışları Ukubet İnfaz Kurumlarında mevcut hükümlülere ulaştırılacak.

Açılış programında konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “İlimizde bu kampanyanın başarıya ulaştırılmasında çok şişman emekleri olan değerli Başsavcımıza ve Adalet Komisyonu Başkanımıza çokça teşekkürname ediyorum. Adliyemizin hep personeline, ukubet evimizin bilcümle personeline teşekkürname ediyor ve tebrik ediyorum” dedi.

“Bire Bir kitabevi, bin cezaevini kapatır”

Vatandaşları ve amme kurumlarını pusula kampanyasına destek vermeye çağıran Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver, “Bakanlığımızın ‘Mektup İyileştirir’ sloganı ile başlatmış olduğu bu betik kampanyasının amacı Ukubet İnfaz Kurumlarında mevcut hükümlülerin rehabilite olmalarını sağlamaktır. Adlı tıpkı düşünürün da rapor ettiği kabil, ‘Tıpkısı katalog, bin cezaevi kapatır.’ Bu anlayışla alay malay tığ dahi tam vatandaşlarımızı ve tüm kurumlarımızı kampanyamıza bindi vermeye çağırma ediyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların arkası sıra Gümüşhane Valiliği, Uray Başkanlığı, Gümüşhane Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ve değişik kurumlar vasıtasıyla kampanya kapsamında betik bağışı gerçekleşti. Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver yoluyla kampanya kapsamında bağışı yapılan geçmiş tezkere ise Kuran-ı Kerim oldu. – GÜMÜŞHANE

Share: