Gamze Atmaca İlgezdi: “Sulh Için Savaş Ederek Keskin Elde Etmek, Güç Sarmalına Patırtılı Çıkarmayarak Suça Eş Olmaktan Çalımlı Tıpkısı Davranıştır”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, 1 Ilkgüz Acun Hazar Haset nedeniyle; “Sunu elem sulh en doğruca savaştan elan iyidir demiş Çiçero. Sulh uğruna savaş ederek acı koparmak, çaba sarmalına patırtılı çıkarmayarak suça ortak olmaktan zahir kim alımlı ayrımsız davranıştır” mesajını paylaştı.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Dünya Hazar Haset dolayısıyla kuvve paylaştı. Atmaca İlgezdi, 1 Eylül Acun Sulh Haset’nün, ülkeye ve bilcümle dünyaya barış getirmesi temennisinde bulundu.

Akkuş İlgezdi, yayınladığı mesajında; “En üzücü sulh yer dosdoğru savaştan elan iyidir demiş Çiçero. Sulh uğruna mücadele ederek dokunaklı yolmak, çaba sarmalına ses çıkarmayarak suça kuma olmaktan elbet ki benbenci aynı davranıştır. Barışın yeryüzü güzel koşma olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sulh için haykırmaya bitmeme edeceğiz. Çünkü bizler ve bütün acun üzere eksantrik ilaç namevcut. 1 Eylül Dünya Hazar Günü’nün temas karış toprağımıza ve birlik dünyaya sulh getirmesini diliyorum” diyerek konuştu.

Ayrıca kayıtlı izah dahi özne Akkuş İlgezdi, şunları kaydetti:

“1 ILKGÜZ ACUN BARIŞ GÜNÜ’NDE ÜLKEMDE LEVHA KARANLIK: İnsan onurunu yücelten, toplumu kucaklayan, insan haklarını kökleştiren bütün demokratik kazanımların yolu barıştan geçer. Meğerse bugün 1 Ilkgüz Acun Hazar Haset’nde ülkemde safiha aynasız. Adalet ihlallerini normalleştiren şahsım hükümetinin takı düzeni, eş cinayetlerini yaygınlaştırdı. Yavru istismarını meşrulaştırdı. Toplumu birleştirmek hesabına ayrıştırdı. Gençlerin hayallerini, emekçilerin karşı terini, emeklinin mütezayit günlerini çaldı. İfade özgürlüğünü çipo parmaklılara hapsetti.

BİR TOPLUMDA BARIŞ İSTİYORSAK, ÖNCE ADALETİ SONRA HUZURU İNŞA ETMELİYİZ: Sosyal huzurun başı sevgidir. Bu ülkede sahnede söylediği küçümseme yüzünden aynı artist tutuklandı, ayrımsız cürüm örgütü liderinin ihbar, itiraf ve ifşa niteliği taşıyan yolsuzluklar zincirine soruşturma da açılmadı. Bu ülkede düzenlilik güvenlik üzere tür bahanelerle bir nice sanatçımızın konseri halel edildi. Esasen bire bir asayişten sorumlu olanlar, milyonlarca kadının, fert güvenliğini sağlayamadı. Dinleti iptal ederek korudukları düzenlilik ne yazık kim kadınlarımızı koruyamadı. Sanatçı içtimai birliğin, huzurun ve hazar düzeninin oluşmasında oylumlu tıpkısı harçtır. Bulunan iktidarın, sanatçılar üzerinden toplumsal yüklülük yaratmaya çalıştığının farkındayız.  Tıpkısı toplumda barış istiyorsak, evvel adaleti sonralari huzuru inşa etmeliyiz.

HELAL KAZANCINIZA GÖZ DİKEN 5’Lİ ÇETEYİ KORUDU: Türkiye’yi belirgin cezaevine çeviren bu zorlayıcı diyet; milli iradeyi tek tıpkı kişinin keyfine tasdik etti. Helal kazancınıza ayn diken 5’li çeteyi korudu. Yoksuldan değil, israftan yana oldu. Ancak yolun sonuna geldiler. Deminden Türkiye’nin tan vakti. Dönem doğuyor, imge yeşeriyor. Sözümüz var: Güneşin sofrasını kuracağız. Bu sofrada barışın türküsünü birlikte söyleyeceğiz. Sefaleti ve yoksulluğu güllabi, refahı paylaşan; kutuplaşmaya sonuç vermiş, sulh ortamında kucaklaşan; korkudan ırak, erinç süresince canlı; adaleti, hakkı ve hukuku bilgili kılmış, karşılık bir toplumu, azametli aynı geleceği alay malay mensur edeceğiz.”Share: