Fatsa’da ekol bahçelerinde katışıksızlık ve hizmet çalışması

Fatsa Belediyesi, 2022-2023 yetişek-tedrisat yılının başlamasına mahdut günler kala ekol bahçelerinde umumi sililik ve hizmet çalışması yaptı.

Fatsa Belediyesi Kovanlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz tatili boyunca metruk okul bahçelerinde ve çevresinde umumi kovanlık çalışması başlattı. Öğrencilerin daha dimdik benzeri ortamda eğitim görmeleri üzere gerçekleştirilen katışıksızlık faaliyetinde okul bahçeleri süpürüldü, yıkandı, gübür ve atıklar toplandı. Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince otlar biçilerek okul bahçeleri temizlendi.

“Bütün okullarımızda arılık çalışması yapıyoruz”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler temas fırsatta eğitime, dolayısı ile geleceğimiz olan çocuklarımıza bindi olmaya devam ettiklerini belirterek, “Okulların açılmasına az bir süre kala Kovanlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz okul bahçelerinde genel arılık çalışması başlattı. Bizim belirleme ettiğimiz ve mevrut taleplere bakarak ekiplerimiz hep okullarda katışıksızlık çalışması yapıyor. Bu cümbüş kapsamında defa süpürme araçları okul bahçelerini ve meslek girişlerini temizliyor, yıkama araçlarımız meslek girişlerini merdivenlerini yıkayıp dezenfekte ediyor, Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz da yaz aylarında uzayan görgüsüz otların temizliğini yapıyor. Çocuklarımızın abat ve dimdik aynı ortamda terbiye almaları amacıyla üzerimize sakıt görevleri yapmaya bitmeme edeceğiz. Bu anlamda yıpranmamış eğitim-tedrisat yılının esaslı olmasını temenni ediyor, yekpare öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi. – KARGAŞA

Share: