Fenerbahçeli Koray Şener’in ismi bu kütüphanede yaşatılacak

– Fenerbahçeli Koray Şener’in ismi bu kütüphanede yaşatılacak

Üniversiteli taraftarlar kişi elleriyle hazırladı, Koray’ın annesi gözyaşlarına hakim olamadı

KOCAELİ – Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde kalbine yıprak düşerek hayatını kaybeden 22 yaşındaki Fenerbahçeli lehtar Koray Şener’in ismi, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ayrımsız ilkokulda açılan kütüphanede yaşatılacak.

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi öncesinde kalp aksesi geçirerek 22 yaşında hayatını kaybeden Fenerbahçeli yandaş Koray Şener amacıyla 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği taraftar grubu ‘Kocaeli’nin 12 İlçesinde 12 Kütüphane’ projesi başlattı. Proje çerçevesinde elan ilk 4 kütüphane açan üniversiteli gençler, beşinci kütüphaneyi üstelik Kocaeli’nin Gebze ilçesinde mevcut Fıkdan Yavuz İlkokulu’nda hayata geçirdi. Üniversiteli taraftarlar, Şener’in ismini yaşatabilmek ve kütüphaneyi 2 Teşrinisani tarihine yetiştirebilmek amacıyla günlerce çalışma harcadı. Solgun – lacivert renklere boyanan kütüphaneye tıpkı de Koray Şener’in resmi çizildi. Açılışı yapılan kütüphaneye giren Koray Şener’in annesi Sevimli Şener, duygu mahmul anlar yaşadı. İlkokul öğrencileri da kütüphaneye tehlikeli bağ gösterdi. Izlence sonrasında yandaş grubunun üyeleri okulun bahçesinde Koray Şener koreografisi açtı.

Sevimli Şener: “Onların tek birini Koray’dan ayırmıyorum”

Katalog açılışında çokça duygulanan ve gözyaşlarına bilge olamayan Koray Şener’in annesi Sevimli Şener, “Duygularımı anlatmaya sözcük bulamıyorum. Bu çocuklarımız 4 yıldır hep hakeza yapıyorlar. Çok iyice okulla açtılar. Koray’ın adına çok güzelce toplumsal takı projeleri yaptılar. Hepsini haddinden fazla seviyorum. Hepsi benim için birer Koray. Bu kütüphaneyi açmalarının sebebi da anaç, gelişmiş ayrıntılar pekiştirmek. Bu kitabı okuyan çocukların dahi Koray abileri kabil, buradaki abileri gibi deneyli, okumuş, devletine, milletine, ailesine eş sâdır evlatlar kendisine yetişsin istiyoruz. Çocuklarımızın çabasıyla hakeza aynı meydan açıldı. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum. Buraya girdiğim ant çocuklarımızın hepsinin üzerinde o zerrin-lacivertli montları beni haddinden fazla duygulandırdı. Bütünü benim üzere benzeri Koray. Ego onların tek birini Koray’dan ayırmıyorum. Pandemiden muhit uzak kalmıştık, hepsini çokça özlemişim. Emeklerine keyif. Bu tuhaf içtimai ağırbaşlılık projelerinde çok sunturlu çalışmalara imza atıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Gökhan Atayla: “Çok somurtkan benzeri his, tüylerim diken diken oluyor”

Koray Şener’in ismini yaşatabilmek üzere 2018 yılında böyle bire bir projeye başladıklarını belirten 1907 ÜNİFEB Organize ve Projeler Sorumlusu Gökhan Atayla ise “Koray abimiz mektup okumayı çokça muhip bir insandı. Ati neslin üstelik onun kadar kültürlü, bilgili olmasını çok istiyoruz. Biz dahi şüphesiz adını yaşatabiliriz diyerek fikren 2018 yılında hakeza aynı işe başladık. O tarihte geçmiş kütüphanemizi açtık. Bu bizim akıbet kütüphanemiz da olmayacak. Biz kendi aramızda ahi gibiyiz. Dem büyü olmasa birlikte ahi gibi hissediyoruz. Koray’ın annesi bizim dahi annemiz kabilinden. Haddinden Fazla somurtkan bir duygu, tüylerim dikleşmiş oluyor. Füru amacıyla mebzul bire bir husus yaptığımızı düşünüyorum. Buruk ayrımsız bahtiyarlık var içimde. Arz azından Koray abimizin burada ismini yaşatmaya bitmeme ediyoruz. 4 devam açtık, bu beşincisi oluyor. Açmaya de bitmeme edeceğiz, durmayacağız” diyerek konuştu.

Okul Müdürü Hamza Meral: “Burayı 2 Son Teşrin’a yetiştirebilmek üzere gece, gün himmet ettiler”

Okullarının hakeza renkli tıpkı kütüphaneye ihtiyacı olduğunu belirten Gıyap Güç İlkokulu Müdürü Hamza Meral bile, “Çocuklarımıza okumayı sevdirmek adına üniversiteli gençlerimizin yapmış oldukları bu katalog üzere hepsine değişik haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Koray Şener kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sunturlu tıpkısı düzentileme yaptılar. Burayı 2 Son Teşrin’a yetiştirebilmek için akşam, ruz mücahede ettiler. Bu kütüphaneyi bize kazandırdılar. Çocuklarımızın mülevven tıpkısı kütüphanede okumayı sevmeleri açısından ensesi kalın tıpkı katalog oldu. İnşallah bundan sonra çokça hayır ayrımsız şekilde kıraat çalışmalarımızı burada sınıf derslik yapacağız” şeklinde konuştu.

Share: