Fazıl Himmet, Şahmaran dizisini yerden yere vurdu: On üzerinden tıpkı

Başrollerini Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz’in paylaştığı Şahmaran dizisi konusuyla yayınladığı geçmiş günden itibaren toplumsal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Beğenini olduğu büyüklüğünde beğenmeyi üstelik olan diziye tıpkısı değerlendirme üstelik Fazıl Faaliyet’dan geldi.

ŞAHMARAN’I BEĞENMEDİ

Diziyi beğenmeyen dünyaca ünlü piyanist ve bestekâr Fazıl Çalışma, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Şahmaran dizisini denedim elan ikinci bölümde ‘oğlan kızı pekâlâ götürüre bağladı. Bıraktım. Bıktım. Böyle Şahmaran mı olur lan? Bıktık felsefesizlikten, klişelerden, kısıtlılıktan, aşamamaktan, uçamamaktan, ucuzluktan, reytinginizden. On üzerinden bir!” ifadelerini kullandı.

ŞAHMARAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

ÖĞRETIM GÖREVLISI namına Adana’ya giden Şahsu, yıllar önceki annesini terk eden büyükbabası ile yüzleşme kararı alır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran’ın soyundan mevrut ve ismi Mar olan aşırı ve gizemli aynı topluluk ortasında bulur. Fazla ve bilgeliğin temsili olan Şahmaran efsanesine koşulsuz inanan Mar halkı, Şahsu’nun gelmesi ile tarihi kehanetin tamamlanmasını bekler. Büyükbabasının karşısına dikilip geçmişin hesabını şavullamak isteyen Şahsu ve Maran’ın yollarının kesişmesi ile rastgele husus değişecektir.

Share: