Elazığ’da batan balıkçı teknesindeki ayrımsız kişiyi taharri çalışması sürüyor

Elazığ’da Keban Baraj Gölü’nde batan balıkçı teknesindeki bire bir kişiyi taharri çalışmaları 4’üncü gününde devam ediyor.

Baraj gölünün Fatmalı köyü mevkisinde 9 Eylül’de batan balıkçı teknesindeki Yaşar Zariç’in (56) bulunması üzere başlatılan ve esbak havanın kararması nedeniyle mesafe verilen çalışmalar sabah baştan başladı.

Valilikten yapılan açıklamada, merkeze kapalı Fatmalı köyünde hareketlilik gösteren balık işletmesine ilgilendiren teknenin, balık çiftliğinde çalışma yapıldığı esnada su alarak battığı, teknede kâin Arif Hususi’in çorlu yerine kurtarıldığı, Yaşar Zariç’in ise kaybolduğu belirtildi.

İhbar üzerine Keban İlçe Kurnaz Komutanlığının bot timi, İl Güvenlik Müdürlüğü Su Altı Kontrol timleri ile AFAD dalgıç ekiplerinin gönderme edilmesiyle kontrol çalışmalarının başlatıldığı tabir edilen açıklamada, ilave adına Jandarma Umumi Komutanlığı Güllabi Taharri Kurtarma ve Diyarbakır Kurnaz Sualtı Taharri Istirdat timlerinin de bölgeye anlamaklık ettiği, 25 şahsiyet balık adam ekibin, 4 bot ve 2 mıntıka ile Yaşar Zariç’in bulunması üzere düzentileme yürüttüğü kaydedildi.

Yaşar Zariç ve Arif Özel’in (26) zarfında bulunduğu balıkçı teknesi, 9 Eylül’dahi Keban Baraj Gölü’nde bozuk araba vapuru iskelesi rast batmıştı. Hususi, yüzerek aynı alabalık tesisinin kafesine çıkıp vareste, Zariç’in bulunması için arama çalışması başlatılmıştı.

Çalışmalarda batan teknenin, suyun 51 metre derinliğinde olduğu tayin edilmişti.Share: