DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Uşak’ta konuştu

DÜRÜST Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen yıpranmamış soylu erki modelin istihdam ve ihracata olumlu yansıdığını söyledi.

Çeltek Belediyesince Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımına başlanan ruz bakımevi ve terbiye yaşam merkezinin asıl atma törenine katılan Sarıeroğlu, hükümetin serencam 9 ayda Uşak’ta 500 milyon teklik bakir yatırıma başladığını belirtti.

Kovid-19 salgını sürecinin birlik dünyayı etkilediğini nâkil Sarıeroğlu, ekonominin gidişinin değiştiğini, enerji ve gıdanın henüz çok ehemmiyet kazandığını söyledi.

Sarıeroğlu, müstevli sonrasında ülkelerin değer artışlarını tartıştığını, iktisat ile ilgilendiren önlemler almaya mücahede ettiğini, uzaktan düzentileme, açıktan yetişek, e-ticaret kabilinden konuların yaygınlaştığını anlatarak, eskimemiş kuralların, kullanılmamış rakiplik koşullarının ortaya çıktığını anlatım etti.

“Ekonomimiz büyümeye devam ediyor”

Sonuç 20 yılda bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anımsatan Sarıeroğlu, “Üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen, Türkiye’nin bu kullanılmamış dünya düzeninde sıçramasını sağlayacak yıpranmamış bire bir benzeşim ortaya koyduk.” dedi.

Jülide Sarıeroğlu, bu modelin istihdama olumlu yansıdığını, istihdamın erdemli seviyelere ulaştığını anlatarak, ihracatta bile art arda rekorlar kırıldığını kaydetti.

Dünya durgunluk yaşarken Türkiye’üstelik çarkların zinde şekilde döndüğünü vurgulayan Sarıeroğlu, “Istihsal olmazsa dış satım, istihdam imkânsız. Ekonomimiz büyümeye devam ediyor.” diye konuştu.

Sarıeroğlu, gelişim yapmaya odaklandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu işin reklam boyutunu şuncacık gabi planda tutuyoruz. Ama diğerleri öyle yapmıyor. Beyninde iş bulunmayan, düz yazı namevcut, yayın namevcut amma maşallah bilboard belediyeciliğinde en encam seviyedeler. Bu anlamda zaman burada ortaya konan husus esasen arz mefkûre benzeşim. Uran-belediye işbirliğiyle, ihtiyaçlar doğrultusunda eş istihdamını arttırmaya katkı sağlayacak, kadınların ocak ve aksiyon yaşamı arasındaki dengeyi sağlamasına hizmet edecek olan, bilcümle illerimizde haddizatında yaygınlaşması gereken tıpkı benzer.”

Ilbay Turan Ergün da Çeltek’ın bir nice alanda avangart ayrımsız kent olduğunu ifade ederek, yatırımın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkürname etti.

Yaşlılar, engelliler, çoluk çocuk ve kadınlar amacıyla daima projeler ürettiklerini kaydeden Çeltek Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım ise Mehmet Akif Ersoy Gündüz Bakımevi ve Eğitim Bilimi Yaşam Merkezi’ni, Uşak Organize Endüstri Bölgesi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiklerini vurguladı.

Kıvılcım, kombinasyon endüstri bölgelerinde karı çalışan sayısının yoğunluğuna dikkati çekerek, “Buradaki kadınlarımızın hareket gücüne elan rahat katılabilmesi amacıyla şehrimizdeki kreşlerin, bakımevlerinin sayılarının arttırılması gerektiğine inanıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz projeyle alelhusus birleştirme sanayi bölgelerimizdeki çalışma saatlerini dikkate alarak buradaki kreşimizin himmet saatlerini ayarlayacağız. Kadınlarımız, annelerimiz rahatlıkla çocuklarını çekinmezlik içerisinde belediyemizin bu güneş bakımevine çocuklarını bırakabilecekler.” ifadesini kullandı.

Programda, SELIM Parti Uşak Mebus Mehmet Altay ve İl Başkanı Fahrettin Çakırdoğan dahi danışma yaptı.

Konuşmaların ardından temele evvel beton üzere tören düzeni üyeleri butona bastı.

Sarıeroğlu’nun gayrı programları

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Sarıeroğlu, elan sonradan gine Uşak Belediyesince hayata geçirilen özürlü ve nemli vatandaşlara değişik hizmetlerin verileceği Vefa Hayat Merkezi’nin küşat törenine katıldı.

Merkezdeki yaşlılarla arkadaşça fail ve onlara çiçek veren Sarıeroğlu, site merkezinde restorasyonuna başlanan Uşak Belediyesi Kadın Eş Güdüm Merkezi binasında birlikte incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Şimşek, merkezde yürütecekleri çalışmalar için Sarıeroğlu’na hikmet verdi.

Share: