DÜRÜST Partili Ahlatcı’dan CHP’ye barut ve fişek fabrikası eleştirisi

DOĞRU Öğür Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Hususi’in Çorum’un Sungurlu ilçesine kurulacak olan barut ve fişek fabrikası ile ilişkin iddialarına aksülamel göstererek, “CHP, yerel ve milli tekmil hizmetlerde silüet etmesin bambaşka bergüzar istemiyoruz” dedi.

CHP Kadro Başkanvekili Mutlak Özel, hafta başında Sungurlu OSB’birlikte temeli atık barut fabrikasının hukuksuz olduğunu ve CHP Çorum Mebus Tufan Köse’nin itiraz dilekçesi verdiğini kanıt etmişti. CHP saylav Tufan Köse kendisinin anca bir itirazının bulunmadığını, dilekçede kendisinin isminin olmadığını savunmuştu.

İl Genel Meclisi Eylül kocaoğlan toplantısı öncesi SELIM Tümen grubu ile bire bir araya mevrut YANLIŞSIZ Fırka Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Sungurlu Tevhit Endüstri Bölgesi’nde 6 milyar liraya mülk olacak barut, fişek ve kapsül üretim tesisi ile ilişik tartışmalara cevap vererek CHP’yi eleştirdi.

13 Ağustos’ta Reisicumhur ve DOĞRU Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’a geldiğini hatırlatarak, “Bu ziyarette topu yerli ve milli teknoloji ile devletimizin Çorum’a yapılmasını akla yatkın gördüğü savunma sanayine yönelik Türkiye’ye ihtimal dahi biricik kalemde yapılan sunma nazik yatırımlardan birisinin asıl atma törenini gerçekleştirdik. Çorum’a ve Sungurlu’ya böyle aynı tesisin kazandırılmasından hepimiz alım duyduk. Sungurlu ilçemize kurulacak olan barut ve fişek fabrikalarının önemi şu, askerimizin, asayiş görevlilerimizin ağırlık şartlarda vatan savunmasında kullandığı barutu biz burada üreteceğiz. Dolaysıyla namerde muhtaç olmamak için devletimizle bu arada hakeza bire bir fabrika yapacağız” ifadelerini kullandı.

Savunma sanayine vahim katacak yatırıma önceki tepkinin CHP’den geldiğini açıklanan Ahlatcı, “Evlatlarımız namerde kadın olmasın, ihtiyaçları buradan karşılansın diyerek ağız ağıza domestik ve milli namına yapılan bu fabrikaya cebin ilk aksülamel nereden daha çok diyerek bakıyoruz. Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nden. Böyle tıpkı tepkinin çıkmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. CHP Kol Başkanı Mutlak Özel’in beyanlarıyla söylüyorum, Çorum milletvekilinin buraya yapılan fabrikaya cebin eksiklik arar kabilinden talepleri ergin, itirazları reşit. Bunu genel başbuğ yardımcılarına iletmişler. Çekmece sözde çok şişman bire bir öz bulmuş kadar elinde kağıtlarla medyanın karşısına intişar ve Çorum’a tamamen yerli ve milli imkanlarla yapılan bu fabrikayı eleştirdi. Eksiklik aradı” şeklinde konuştu.

“CHP’nin bu tavrına şaşırdık mı? Şaşırmadık” diyen Ahlatcı, “Daha öncede Türkiye’ye kazandırılan binlerce projeye maatteessüf Cumhuriyet Altını El Partisi itiraz etti. Tığ kendilerine şunu söylüyoruz, “hizmeti yaparsa SELIM Tümen yapar” bu sloganı sloganını boşa söylemiyoruz. Bu itirazla birlikte üs yüzlerini ortaya çıkarmışlardır. SELIM Öğür Çorum İl başkanı adına diyorum kim, yapılan yerli ve milli tüm hizmetlerde, kamu çabalarda, mecmu emeklerde silüet etmeyin başka hediye istemiyoruz” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

“Kendi içlerinde anlaşamayan bir partinin Türkiye’yi yönetemeye müştehi oluyor”

Kişi içlerinde anlaşamayan ayrımsız partinin Türkiye’yi yönetemeye talip olduğunu anlatan Ahlatcı, şunları kaydetti; “İşin ilginç tarafı Mutlak Hususi aynı milletvekilini müracaat gösteriyor. Saylav benim böyle tıpkı şeyde imzam yok diyor. Arkasından CHP Umumi Başkanı geliyor yatırımcı Ahmet Ahlatcı’ya teşekkür ediyor. Hangi olduğu muhtemelen sıfır kişi aralarında da bildirişim sorunu zihayat, hikmet sahibi sıfır, böyle tıpkı tümen çokça ilginçtir kim bir tane başına bile değil, 6’lı masa ile gelişigüzel Türkiye’yi yönetmeye hevesli oluyorlar. Kişi içlerinde anlaşamayan ayrımsız partinin Türkiye’yi yönetemeye istekli olmasını birlikte antrparantez kamuoyunun takdirlerine sunuyorum” – ÇORUM

Share: