DÜRÜST Öğür İl Başkanı Türkmenoğlu vatandaşları Malazgirt Zaferi kutlamalarına nida etti

DÜRÜST Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, vatandaşları Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümü dolayısıyla düzenlenen tebrik kartı programına katılmaya çağırma etti.

Türkmenoğlu, devlet başkanlığında düzenlediği toplantıda, Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümünün Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde kutlanacağını söyledi.

Hükümdar Alparslan’ın 42 yaşında Anadolu coğrafyasına İslam sancağını diktiğini belirten Türkmenoğlu, şunları kaydetti:

“Kutlamaların yapıldığı etkinlik alanında 1071 adımlık fetih yolu, tören, cirit, tatil ve hitabet alanı, 12 helikopter pisti, namazgah, tutum yolu, 1000 şahsiyet hipodrom, bungalov ve konaklama evleri, eğitim atölyesi, ayak topu, voleybol, basket sahaları bulunmaktadır. 24-26 Ağustos tarihleri arasında Ahlat ve Malazgirt’te 7’den 77’ye herhangi bir kesimin ilgisini çekecek etkinlikler düzenleniyor. Ok atışları ve beygir yarışlarına büyüklüğünde bir nice gösteriyle retrospektif tarihimiz yaşatılacaktır. Bu yıl kutlayacağımız Malazgirt Zaferi’nin bir özelliği de cuma namazı gününe balya gelmesidir. Manevi atmosferde cuma namazı kılınacaktır. Cuma Namazı günü sabah saat 8: 00’da kamu ilçe başkanlıklarımızın önünden araçlarımız kalkacaktır. Bu manevi duyguyu, kontak, muadele ve dayanışma ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya tamlık Van halkımızı çağırma ediyoruz.”

Share: