Özalp’ta Sonsuz Terbiye Merkezi 30 öğrenciyi hayallerine kavuşturdu

Van’ın Özalp belediyesi marifetiyle, İlçe Milli Yetişek ve Ahali Terbiye müdürlüklerinin desteğiyle açılan Sürekli Terbiye Merkezi’nde sınava hazırlanan 30 mektepli, üniversite hayalini gerçekleştirdi.

Belediye bünyesinde bakım veren hat, kırsal mahallelerde kurslara gitme imkanı bulamayan öğrencilerin darülfünun sınavlarına hazırlanmasına imkan sundu.

Ücretsiz ulaşım imkanının yanı sıra öğrencileri sosyal ve kültürel etkinliklerle dahi buluşturan merkezde, sınava hazırlanan öğrencilerden 30’u üniversiteye yerleşti.

Özalp Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sami Yıldırımçakar, merkezin önceki yılında iyicene tıpkı muvaffakiyet elde ettiklerini belirterek emeği geçen öğretmenlere teşekkürname etti.

Gelecek sene imdi öğrenciyi üniversiteli yapmayı hedeflediklerini tamlayan Yıldırımçakar, şunları kaydetti:

“Buraya gelen öğrencilerimiz kaymakamlığımız ve belediyemizce tahsis edilen cemi imkanlardan ücretsiz olarak faydalanıyor. Dersane hizmeti, tetebbu, soru çözümü, soy temini ve tecrübe sınavları hizmetleri veriliyor. Birebir istifham çözümleri yapılıyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ve belediyemizce tevhit edilen içtimai ve kültürel faaliyetlere katılan öğrenciler, pahal ders temposunun beraberinde sosyalleşerek keyifli ve tehlikesiz benzeri ortamda zaman geçiriyor. Öğrencilerimizi kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hususi Yetişek Öğretmenliği bölümünü kazanan Büşra Toker dahi merkezin haddinden fazla faydalı olduğunu dile getirerek, “Evde ibret harıldamak elverişsiz kalıyordu. Hususi dersaneler pahalı olduğu üzere gidemedim. Burada özel ayrımsız dershaneyi aratmayan ortamda sınava hazırlandık. Burası yardımıyla amacıma ulaştım. Bize bu imkanları sağlayıcı Kaymakamımıza ve emeği sabık herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Mimari bölümünü kazanan Ali Ceylancı ise “Dersaneye gitmeye imkanımız yoktu. Şehremaneti bünyesinde daima eğitim merkezi açıldığını öğrendim. Gelip kayıt yaptım. Burada seçkin madde ücretsiz. Üniversiteyi kazanmamda çok şişman faydası oldu.” diye konuştu.

Share: