Denizde kaybolan yaşama ölmüş bulundu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde 6 Kasım’dahi denize girdikten sonradan kaybolan Rusya vatandaşı Temmot Aliyev’in donmuş bedenine ulaşıldı.

Gün Doğusu Karadeniz Caddesi Akkum mevkisinde kardeşi ve 2 arkadaşıyla denize girdikten benzeri süre bilahare kaybolan Temmot Aliyev’in (23) donmuş bedeni, kaybolduğu yerden 5 kilometre batıdaki Sahil Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi Glokom Limanı mevkisinde Periferi Düzenlilik muvakkat devriye ekiplerince kıyıya vurmuş halde bulundu.

Glokom Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Aliyev’in cenazesinin yakınlarına teyit edilerek ülkesine gönderileceği öğrenildi.

Arkadaşlarıyla 6 Kasım’üstelik denize giren Rusya vatandaşı A.A. ve kardeşi Temmot Aliyev, bire bir müddet bilahare gözden gömük, arkadaşlarının ihbarı üzerine bölgeye irsal edilen Kenar Asayiş ve AFAD ekipleri, kısaca 2 saat sonraları A.A’ya ulaşmıştı. Denizden çıkarılan A.A, ambulansla hastaneye bertaraf, tedavisinin ardından bir bölüm taburcu olmuştu. Kaybolan Temmot Aliyev’in bulunması amacıyla ise Kıyı Düzenlilik ve AFAD ekiplerince başlatılan taharri çalışmalarına, Kenar Düzenlilik Komutanlığına ilişkin bot, balıkçı tekneleri ve paramotorla alarga yapılan arama çalışmalarına, 4 dalgıç üstelik bindi vermişti.

Share: