DEAŞ terör örgütüne senkronik işler! 10 sevimli gözaltına makbuz

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ terör örgütü mensuplarından sayısal materyallerele geçirildi. “Kazıma” yöntemiyle kavrayışsız getirilen görüntüler ve örgüte müzahir genel ağ sitelerinde yaymaca gayeli yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli icraat sonunda elde edilen videoları biricik bir tane inceleyici duyum ve yıldırı polisi, teşekkül içerisinde silahlı olarak hareketlilik yürüttükleri galiba ve henüz evvel Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin çıplak kimliklerini belirleme etti. Harekete sabık polis ekipleri, Ankara’da eğleşme fail 7 kaka ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te tevakkuf eden yabancı uyruklu 3 şüphelinin yakalanması için eş anlı operasyon başlattı.

Şüphelilerin topu topu gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda çokça sayıda sayısal gereç ve örgütsel dokümana el konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Uğraş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: