Darıca Gençlerbirliği’nin kullanılmamış patronundan iddialı çıban

Darıca Gençlerbirliği’nin kullanılmamış sahibi Bursalı aksiyon insanı Başkomutan Acarhoroz, takımı Süper Klasman’e taşıyana kadar envestisman yapacağını söyledi.

Darıca Gençlerbirliği yıpranmamış Kulüp Başkanı Serdar Acarhoroz, sakat başkan Arif Gülen ve Kulüp Başbuğ Yardımcısı Ertuğrul Işık ile alay malay basın mensuplarının karşısına bundan sonra. Kendisinin başarıya ehemmiyet veren bir eş olduğunu aktaran Acarhoroz, takımı Süper Tabur’e taşıyana kadar yatırım yapmaya bitmeme edeceğini ve saksı olarak 50 milyon lira kabilinden tıpkısı bütçe ayırdığını söyledi.

“Ego yaptığım aha muvaffakiyetli gelmek zorundayım”

Kendilerinin 200 almanak Bursalı bire bir aile olduklarını aktaran Başkomutan Acarhoroz, “Bursa spor kurultay üyesiyim, elan önceki Bursaspor başbuğ adayıydım. en üst yine namzet olacaktım, kâh sebeplerden hava vazgeçtim. Ego spor camiasına mümasil, sportif başarıya hayran tıpkı insanım. Sükse aşkı hararetli tıpkısı adamım. Darıca Gençlerbirliği’ni bile incelemeye aldım. Gestalt adına Bursa’ya haddinden fazla mail, İstanbul’a çok mümasil, Kocaeli’ye mümasil. Bulunduğu mevki bakımından hem işlerimi aksatmadan ağır ezgi ayrımsız şekilde bitmeme ettirebileceğim hem üstelik başında olacağımız kulübe ekstra katkıyla devam edebilecek durumda olunca tığ Arif başkanla tanıştık, sürecin çokça çabuk olması gerektiğini hissettik. Arif mir ile kulübün durumunu çokça kesin ve diyapozitif ayrımsız şekilde konuştuk. Benim şöyle ayrımsız tarzım var; ego yaptığım işte muvaffakiyetli oluşmak zorundayım. Bununla ait de tabii kim hayatiyetli ayrımsız mızıka, dinç benzeri yönetim, dinç bir ekiple bu işi yapabiliriz. Kimin başkan olduğu benim çokça umurumda değil, benim için sükse çok heybetli” dedi.

“Bu takımı Süper Grup statüsüne çıkarana büyüklüğünde çalışacağım”

Bu süreçte kimsenin alacağı 1 teklik kalmadan, herkesle helalleşip bu kulübün akim borçla sahibi olacaklarını dile getiren Acarhoroz, “Bizim hedeflerimiz haddinden fazla erdemli. Biz bu ligde beklemek değil, bu takımı Süper Küme’e çıkarana büyüklüğünde yatırım yapacağım. Tabiatıyla ki gençlerimiz bizim üzere çok cesim. Ama hangi kadar yaşayan olursak o kadar muvaffakiyetli oluruz. Spor camiasında şöyle bire bir şey var, istersen milyar dolar yatır, sportif başarın yoksa başarısızsın. Çünkü bura spor alanı, insanlar neticeye bakıyor. Sen takımı böke yap isterse takımın 60 katrilyon borcu olsun, taraftarı ilgilendirmiyor. Lehtar adet dokunaklı olursa eleştiriyor, sayı gür olursa sırtında taşıyor. O yüzden ego kişi adıma takdir yapılmak istiyorum, sırtlarda uyanmak istiyorum. O yüzden da ihtimal bu güne büyüklüğünde hiç yapılmadık şeyler yapacağım. Bu takıma Süper Klasman kalitesinde harcama yapıp, belki kendimi borçlandırıp, bu takımı Süper Küme statüsüne çıkarana kadar çalışacağım” diye niteleyerek konuştu.

“Takımın yeri, rengi ve adı değişmeyecek”

Zat çabasıyla kulübü en dolgunca yerlere getireceğini vurgulayan Acarhoroz, “Darıca Uray Başkanımız Muzaffer Bıyık kulübün her yumruk takkadak yanı sıra ergin, Allah ondan razı olsun. Bu saatten sonraları Darıca Gençlerbirliği iyiyse iyiyim, kötüyse kötüyüm. Geçkin Darıca Gençlerbirliği maçını izlerken inanılmaz heyecanlandım. Ego kendimi bildim bileli Bursaspor taraftarıyım, onların maçında daha hiç bu büyüklüğünde heyecanlanmadım. Bu sahiplenme duygusudur. Belki çabuk sahiplendim ama Darıca Gençlerbirliği artık benim için olmazsa olmazlarımın içerisinde oldu. Ben üzerime düşeni ziyadesiyle yapacağım. Ego kolları bu gelişim için sıvadıysam özlük çabamla bu kulübü sunma mebzul yerlere getireceğim. Amma bunu bilcümle bu arada başaracağız. Taraftarıyla, oyuncusuyla, başkanıyla hepimiz benzeri aileyiz. Eş içerisinde kavgalar evet, kırgınlıklar olur. Varsa bir iğbirar, bunları ortadan kaldırıp Darıca Gençlerbirliği amacıyla ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Ben çokça şeffafımdır. Cümle kapımı çalabilir, eleştirebilir. Kapımız parçalanmamış Darıcalılara, Darıca sevdalılarına açıktır. Takımın yeri değişmeyecek, asla o niyetle gelmedim. Buradaki bir tane ağrı ekonomiyi geçememişler. Bizim işimiz de finans. Kulübün renkleri ve adı ben başkan olduğum sürece değişmeyecek. Buna kortej veriyorum” şeklinde konuştu.

“Altyapıda seçkin anlamda imkanlarımızı zorlayacağız”

1 yıllık transferler yapmayacaklarını kaydeden Acarhoroz, “Hedefimiz 3-4 almanak transferler. İyi transferler yapılacak. Minimal 50 milyon üzere aynı rakamla bu işe başlayacağız. Doğrusu onun altında benzeri mal bu işleri çözmez. İlk önce maharet direktör ile ilişik tıpkısı değişmeyen vereceğiz. Şu anda o aşamadayız. ‘Var olan hocamızla lacerem olur, değişsek nasıl tamam?’ diye düşünüyoruz. Onun planlanması yapılıyor. 2 ayın sonunda de yeni veya şu anki hocamızın istediği doğrultuda para aktarımı yapacağız. Bizim bu ortaklığımızı sağlayan Ender Parafin hocaydı. Ender eş ile Bursaspor’dan dostluğumuz var. Onunla dahi görüşmelerimiz oluyor. Doğruyu çıkarmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Ben yapacaklarımın yüzde 5’ini söyledim. Biraz hayalimden bahsedeyim; ben yakın çevrede benzeri hususi Darıca Gençlerbirliği Koleji yapmak istiyorum. Mutaassıp taraftarın çoğu kolejden çıkıyor. Sunu önemlisi alt yapı. Tıpkısı futbol kulübünün altyapısı çürükse, temeli çürük demektir. Çürük ana konusunda yapı gayrimümkün. Dışarıdan almayla muvaffakiyetli olunmuyor. Biz altyapıda herhangi bir anlamda imkanlarımızı zorlayacağız” ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

Share: