Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Yıpranmamış atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, ilk mücahede gününde daire müdürleri ve türlü kurumların temsilcilerinin tebrik kartı ziyaretlerini kabul etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üzerine Malmüdürü Yaşar Balkır, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Ensesi Kalın, Milli Taşınmazlar Müdürü Buğur Abaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Kasıt Yılmaz, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Kızıl, Kişi Müdürü Amaç Abat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Emniyetli Bostan, Pınar Uyanık Komutanı Vekili Mehmet Özay, Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında müzakere ederek, esaslı olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Şahan Çöker da Kaymakam Maraşlı’yı makamında ülfet ederek, 2022-2023 eğitim bilimi tedris dönemi hazırlıkları hakkında vukuf verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker ile birlikte 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu üstelik konuşma ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Ordu tevellütlü olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve lise eğitimini mütenevvi illerde tamamlamasının ardından, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Çağ Kaymakam Adayı namına mülki idare mesleğine başladı. Adaylık süresince mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili adına fariza yaptı. Tıpkısı yıl müddet ile Fransa’dahi yabancı dil eğitimi görerek, idari hep üzerinde çalışmalarda bulundu.

Kaza kursunu muvaffakiyet ile tamamlayarak 1 April 2008 tarihinde Eğlek Kaymakamı namına atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Yan Yana Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Mazeret Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 çağ ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Nasıp Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, gür derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Dilek Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Ayal ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: