Çeltek Belediyesi’nden ayrımsız günde iki açılış benzeri asıl atma ayrımsız lansman programı

Ayrımsız kol izlence üzere Çeltek’a mevrut 65. Devir Mücahede ve Içtimai Düzenlilik Bakanı, YANLIŞSIZ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı, Adana Mebus Jülide Sarıeroğlu; Çeltek Şehremini Mehmet Çakın, Yardımcı Valisi Dr. Turan Ergün kentin farklı noktalarında gerçekleşen açılışlara, ana atma törenine ve tıpkısı birlikte lansman etkinliğine katıldı.

Sabah saatlerinde Uşak Valiliği ziyareti ile başlayan izlence Yardımcı Belediyesi ile bitmeme etti. Ardından Yardımcı Belediyesi öncülüğünde kentte faaliyetlerine başlayan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın Mikrofinans ofisi için açım programı düzenlendi. Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi’nde düzlük alan ve evde istihsal düzenlemek talip kadınlara faizsiz 3 bin TL’den başlayan destekler veren ofisin açılışında; evvel desteği alan Uşak Belediyesi Zümra Kadın Topluluğu’nun umum emeği özel sergisi üstelik yerini aldı.

Şehremini Mehmet Şimşek ve toprak protokolü ile alay malay, hizmet verecek olan merkezin kurdelesini kesen Jülide Sarıeroğlu, eş girişimcilere verilen desteğin önemine aksan yaptı. Az Para programı sayesinde ilk etapta 56 kadına 3’er bin TL’den 168 bin TL faizsiz mikrokredi desteği sağlandığı kaydedildi. Mikrokredi sayesinde kadınlar hammadde hazırlık ederek üretim yapabiliyor, üreten kadınlarsa işini büyütebiliyor.

Belediye Reisi Mehmet Şimşek, Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Yardımcı Valisi Dr. Turan Ergün daha sonra Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Çağ Bakım Evi ve Eğitim Bilimi Dirim Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Son 9 ay içerisinde Yardımcı’a 500 Milyon TL’lik yatırıma başlandığını tabir eden Sarıeroğlu: “Belediyemizin yapmış olduğu yatırımları gördüğüm antlaşma büyükşehir mebusluk yapmış birisi namına Yardımcı’ta belediyemiz marifetiyle DOĞRU Fırka belediyeciliği anlayışıyla ortaya koyulan hizmetlerin büyükşehir hizmetleri anlayışıyla eşdeğer olduğunu gördüğümü hele afişe etmek istiyorum. Hizmetlerde düz düz ve ‘Çeltek amacıyla Beş Altı Bahis Haddinden Fazla Proje’ sloganında kâin ‘Çok Proje’ kısmını sabahleyin belediye bakım binasında gördüm. Çocukkent, yarı olimpik yüzme havuzu, yeşil alanlar, piknik alanları, kavim bahçeleri, yayalaştırılan sokaklar, çıkmaz sağlıklaştırma projeleri, termal yapı, diorama, aşevi kabil bir nice projeden etraf Başkanımızı istekle kutlama ediyorum.” dedi.

Çeltek Belediyesi marifetiyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne kazandırılacak olan kasılma toplamda 2.210 metrekarelik aynı alana sahip olacak. Dört kattan oluşacak forma içerisinde konuşma salonu, kadınlar üzere spor salonu, ağırşak odaları ve haddinden fazla gayeli tıpkı mağaza bulunacak. Salon sporlarına yönelik eğitimlerin yapılabileceği ve turnuvaların düzenlenebileceği bir düz birlikte bina içerisinde kayran alacak.

Aşevi İnşaatı Devam Ediyor

Ziyaretleri esnasında aşevi inşaatını birlikte inceleyen Sarıeroğlu, projenin önemine aksan yaparak emeği geçenleri kutlama etti. İçerisinde misafirhanesinden konuşma salonuna büyüklüğünde ihtiyaç sahipleri amacıyla şanlı donatıları barındıracak olan ve hayırseverlerin yardımlarıyla ilerleyici lokanta inşaatı en yakın zamanda bitirilerek vatandaşlara bakım etmeye başlayacak.

Vefa Yaşam Merkezi açıldı

Yaşlı ve özürlü bireylere hizmet edecek olan Vefa Dirim Merkezi’nin açılışı, DÜRÜST Öğür Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Çakın katılımlarıyla gerçekleşti.

Uşak Belediyesi öncülüğünde, İl Esenlik Müdürlüğü, İl Milli Terbiye Müdürlüğü, Uşak Karı ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü hareket birliğinde hayata geçirilen eşkâl içerisinde; buğulanmış ve mânialı vatandaşlar amacıyla kol terapilerinin ve gevşeme egzersizlerinin yapılabilmesi amacıyla bir istirahat odası; gerilim, şeker, zehir ölçme üzere lazım kontrollerin hekim vasıtası ile sağlanması için ayrımsız önce engelleme odası; yavru baziçe odası ve konferans salonu bulunacak. Antrparantez misafirlerin metin beslenmesini keşfetmek amacıyla tıpkısı diyetisyen odası, ihtiyaç duyanlar için tıpkı ruh bilimci odası, günlük streslerden uzaklaştıracak ve kol etkinlikleri yapılabilecek bire bir aktiflik odası, bostan ve mescit kabil olanaklar sağlanacak. Binada fizyoterapi desteği birlikte Vefa Hayat Merkezi bünyesinde verilecek.

Açılışların ve esas atma töreninin peşi sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile birlikte huzurevine ziyarette bulunan Sarıeroğlu, şehirde yaşlılar üzere planlı çalışmaların önemine aksan yaptı. Sarıeroğlu yaşlılara hediyeler ve çiçekler takdim ederek dostça etti. Sarıeroğlu, huzurevinin peşi sıra ayrımsız şehit yakını ve aynı gazinin hanesine ziyarette bulundu. Misafirperverliklerinden kontekst teşekkürlerini ileten Sarıeroğlu, şehit yakınlarının ve gazilerin daim yanlarında olduklarını dile getirdi.

Yardımcı Karı Koordinasyon Merkezi tanıtıldı

Yardımcı Belediyesi tarafından kurulan ve şimdiye büyüklüğünde onlarca projeye imza atan Avrat Eş Güdüm Merkezi (UKAMER) yeni binasına kavuşacak. Kavim Bahçesi’nde kâin ve bir vakitler Kız Meslek Lisesi’ne ilgili olan binada ölçülü restorasyon çalışmaları yerinde anlatıldı, UKAMER’in faaliyetleri paylaşıldı.

Çeltek Belediyesi Eş Eş Güdüm Merkezi Koordinatörü İlknur Ertuğrul, Uşaklı kadınlar amacıyla yapılan çalışmaları ve programları görsellerle birlikte anlattı. Ertuğrul, “Bizler Kadın Koordinasyon Merkezi adına, kadınlarımızın yaşamına toplumsal, kültürel ve iktisadi açıdan katkı sağlamayı, onların hayatına artılar katmayı çok önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadına raci seçme düzentileme haddizatında sosyal zemini sağlamlaştıran tıpkısı adımdır. Devir geçtikçe birlikte güçleniyor, yolumuzda kartopu misali büyüyerek ilerliyoruz. İstiyoruz kim aileler mutlu, kadınlarımız toplumda henüz kıymet ve murahhas olsun. Ruhumuzun inceliklerini UKAMER bünyesinde ortaya koyarak daha yaşanılır aynı site düz yazı ederken onların üstelik söz hakkı olsun. Ben önceki günden bu yana bizleri hiç serbest bırakmayan Uray Başkanımız Mehmet Çakın’a çok teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Belediye Reisi Mehmet Şimşek ise belediye yerine kadınlar üzere bir nice düzentileme yürütüldüğünü ifade ederek sabah akşam yanlarında olduklarını belirtti. Tanıtım programına katılan MKYK Üyesi Bulak Doğan Aksoy ise Şehremini Mehmet Çakın’a ve emeği sabık herkese takdir ve tebriklerini dile getirdi. – ÇELTEK

Share: