Cami bahçesinde metrukiyet edilmiş çağa bulundu (2)

Karaman’bile caminin bahçesinde metrukiyet edilmiş halde bulunan süt kuzusu, hastanede tedaviye alındı.

Mansurdede Mahallesi’ndeki Çelebi Camisi’nden çıkanlar, kapıda battaniyeye sarılı süt kuzusu olduğunu ayırt etti. Cemaatin ihbarı üzerine bölgeye irsal edilen polis güçleri ve esenlik ekiplerinin kontrolünün arkası sıra kız süt kuzusu, Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesine götürüldü.

Bala Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Bağlılık Vurucu, gazetecilere, bebeğin 2 kilogram 84 gram ağırlığında olduğunu söyledi.

Bebeğin 1 hafta yahut 10 günlük olduğunu belirten Vurucu, şunları kaydetti:

“Bebeğin batın büyü sakıt. Gözleri bibi ödemli ve şiş duruyor. Çağa geldiğinde genel durumu iyiydi. Anlaşılan karnı doyurulup anca mevdu. Çağ şekeri bol ve cisim ısısı bile yerindeydi. Çocuğumuzu yenidoğan servisimize yatırdık. Şu an bire bir hayati tehlikesi yok. Biz burada besledik, içki aldık. Yemeden Içmeden az buçuk sarılık görünümü var. Onun amacıyla çırağ tedavisine başladık. Bebeğimiz metin ve şimdilik tedavisi devam ediyor. Kan sonuçlarına göre planımızı yapacağız. Bebeğin üstünde aynı had bulmuş ihvan. Zeynep süt kuzusu demişler, annesi öyle yazmış.”

Cami cemaatinden Keramettin Içten birlikte yatsı namazından çıkarken bebeği gördüklerini belirterek, “Bebeği kapının uğrunda bulduk. Baktık yaşıyor bir lahzada polis ekiplerine durumu bildirdik. Elan sonra ambulansla bebeği hastaneye götürdüler.” dedi.

Polis, bebeği bırakan kişiyi sağlamak için iş başlattı.

Share: