Büyükşehir çalışanlarına tarımsal eğitim bilimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, tarımda ivmeyi kuramsal ve kılgı eğitimlerle elan eğin noktalara ulaştırıyor. Bu çerçevede ilgili Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına, Isparta- Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü (MAREM) marifetiyle ‘Meyve Çeşitlerinde Umumi Yetiştiricilik’ eğitimi sunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zirai Hizmetler Dairesi Başkanlığı eliyle ‘Meyve Çeşitlerinde Umumi Yetiştiricilik’ eğitim bilimi programı düzenlendi. Büyükşehir bünyesinde zirai hizmetlerden sorumlu kültür ve orman mühendisleri ile teknikerlere müteveccih gerçekleştirilen eğitim programında çalışanlarla meyvecilikte vukuf tazelemesi, yıpranmamış tekniklerin aktarılması kabil konular paylaşıldı.

Türkiye’nin tarımda yeni benzeri vizyona erbap olmasını sağlayacak, yıpranmamış ve kuvvetli tarım mühendislerinin yetişeceği ve toprağın bereketini dünyaya gösterecek olan UTÇEM’e danışmalık hizmeti veren Isparta-Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü (MAREM) eğitmenleri personellere terbiye verdi. Verilen nazari eğitimin beraberinde kullanışlı namına dahi sunulan eğitimde, gündeş yöntemlerle üretim artışı hedeflenirken, vukuf paylaşımı da sağlanıyor. – SAKARYA

Share: