Suriye Devlet Başkanı Esad’dan BAE’ye resmi ziyaret

Suriye Celal Başkanı Beşar Esad, Mürekkep Fellah Emirlikleri’ne (BAE) düzenlediği resmi ziyarette BAE Ihtişam Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Aldatma Nahyan ile tıpkı araya geldi.

Suriye Izzet Başkanı Beşar Esad, Mürekkep Gündüz Feneri Emirlikleri’ne eşi Esma Esad ile resmi konuşma düzenledi. Esad, havaalanında BAE Celal Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Aldatma Nahyan tarafından karşılanmasının peşi sıra koruma aracı eşliğinde krallık sarayına geçti. Krallık sarayında resmi törenle karşılanan Esad, elan sonradan Al Nahyan ile düet ülfet gerçekleştirdi. Esad’ı taşıyan uçağa BAE albeni sahasında ise kavga uçaklarının haremlik ettiği tabir edildi.

Şike Nahyan yaptığı açıklamada, “Zaman BAE’de Suriye Izzet Başkanı Beşar Esad’ı karşıladım ve iki mutluluk arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik pozitif görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmemizde tıpkı zamanda Suriye ile bölgede balans ve ilerlemeyi hızlandırmak amacıyla işbirliğini artırmanın yollarını ele aldık” dedi.

Esad’ın geçtiğimiz sene BAE’ye yaptığı konuşma ise 2011’de Suriye’de yarık veren iç savaşın peşi sıra aynı Fellah devletine yaptığı ilk konuşma olarak kayıtlara geçmişti. – ABU DABİ

Share: