Batman’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı coşkuyla kutlandı

Batman’da, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları, Vali Ekrem Canalp’ın makamında tebrikleri akseptans etmesinin arkası sıra Turgut Özal Bulvarı’nda devam etmesiyle kasırga ile kutlandı.

Ilbay Ekrem Canalp ve Liva İhsan Kaplan, tören aracıyla vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Okunan şiirlerin arkası sıra, tıpkı istişare işleyen Ilbay Canalp, “Milletimizin ezelden ebede uzanan gündüz yolculuğunda çokça mefret bire bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni afak açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılını iri tıpkısı coşku ve galeyan içerisinde kutluyorum. Şişman tıpkısı medeniyetin mirasçısı olan devletimiz kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde dakikasında yetik ve hele da sonuç yıllarda kimsenin hayal üstelik edemeyeceği ve projeleri hayata geçirmiş ve devletimiz dünyanın şişman ekonomisine ve tüvana ordusuna eş ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Biliyoruz kim kamer yıldızı bayrağımızın altında geçenek bir tane kalpgâh olma vaktidir. Çatlak us ve heves birliği vaktidir. Kânunuevvel ecdadımızdan teyit almış olduğumuz mirası geleceğimizin teminatı olan gençlere sunu ongun şekilde tasdik edebilmek üzere hız teşhir vaktidir. Evvel olduğu üzere cumhuriyetimizin 99 yılını kutladığımız zaman de kontak ve beraberliğimizi korumaya ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır” dedi.

Kutlamalara, Vali ve Uray Başbuğ Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Tugay İhsan Kaplan, Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kamu kurumları yöneticileri, sarıklı ve öğrencilerin birlikte çokça sayıda yurttaş katıldı. – BATMAN

Share: