Başbuğ Okay, “Kahramanmaraş’ın turizm potansiyeli Dulkadiroğlu’ndadır”

Dulkadiroğlu Belediye Reisi Necati Okay, Serbest Ardıç Kavim Bahçesi’nin şehre ayar katacağını tabir ederek kentin turizm potansiyelinin Dulkadiroğlu olduğunu söyledi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, SELIM Tümen Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Mustafa Buluntu, divan vekomite üyeleriyle Bekâr Ardıç Kavim Bahçesi’nde ayrımsız araya geldi.

İlçeye kazandırılan ve planlanan projeler ile ilişkin tıpkı banak gerçekleştiren Başbuğ Okay, Bekâr Ardıç Budun Bahçesi projesinin altını çizdi.

İlçesinin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle şehrin turizm potansiyelinin balaban bire bir kısmını barındırdığını rapor eden Başkan Okay, ” Kahramanmaraş’ın turizm potansiyeli Dulkadiroğlu’ndadır. Lüzum tarihi konakları, lüzumlu kültürel mirası, gerekse bile saf güzellikleriyle Dulkadiroğlu turizmde nazik ayrımsız potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli kıymetlendirme hesabına göreve geldiğimiz günden bu yana birçok düzentileme yaptık. Bu çalışmaların başında de tarihi eğlek restorasyon çalışmaları gelmektedir. Zaman ortaya koyduğumuz projeler ile şehrimizin turizmine nazik yardım sağladık. Esasen Yalnız Ardıç Millet Bahçesi, Coşku Bahçesi ve Doğal Dirim Parkı üzere alanlarımız dahi turizme hizmet edecek şekilde tasarım edildi. Bu bölgelerin turizm potansiyelini üstelik ayn önünde bulundurarak yıpranmamış projeler yapmayı sürdüreceğiz”dedi.

Turizm anlamında arz önemli başlıklardan biri olan Germanicia Antik kenti ile ait bile konuşan Başbuğ Okay, “Germanicia konusunu her platformda dile getiriyoruz. Bu bütün birlikte ayağa kaldırabileceğimiz ayrımsız konudur. Bu noktada şehrimizin cemi dinamikleri birlikte akım etmelidir. Bu konuda Dulkadiroğlu Belediyesi olarak fikirlerimiz var. Bu fikirlerin hayata geçmesi yerine bilcümle alay malay bir buyruk göstermemiz gerekiyor. Site namına birçok konuyu çözüme kavuşturduk. Bu konuda de temas olup bir bereket kaydedeceğimizi düşünmekteyim”diye niteleyerek konuştu.

Sunum ve konuşmaların arkası sıra millet bahçesini gezen yıldız bilimi, projeye hayranlıklarını dile getirdi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: