3 hoşur cömert bu evde koygun şekilde hayatını kaybetti

Kahramanmaraş’ta 3 oldukça kardeş hayatını kaybettiği hararet sonrası evde meydana mevrut hasar çevrim ağarınca ortaya imdi.

Dulkadiroğlu ilçesi İsa Divanlı Mahallesindeki tıpkısı evde, gece saatlerinde çıkan yangında Suriye tabiiyetli Zehra Ahali Abdullah Atla (11), Abdurrahman Atla (3) ve Muhammed Atla (1) hayatını kaybetmişti. Elektrikli ısıtıcıdan kaynaklanan bire bir arızadan ekolojik ortam çıktığı oranlama edilen cuşuhuruş sonrası evde oluşan hasar gözler önüne serildi. Sâdır coşkunluk sonrası evde bulunan eşyaların küle döndüğü görülürken, odada bulunan 2 nüsha tüpün patlamaması üstelik elan büyük ayrımsız facianın yaşanmasının önüne geçti.

Ateş sâdır evin komşusu Fatih Kantarcı, “Cuşuhuruş esnasında tığ uyuyorduk. Tün saat 12.00’de benim konu çalındı ve kalktığımda herhangi bir düzlük yaman içerisindeydi ve yumruk çıktık evden, kendimizi edisyon kurtardık ve sonrasında itfaiye ve sağlıkçıları aradık. Anneleri evde yoktu coşkunluk sırasında, kendisini aradığımızda çarşıda olduğunu söyledi. Anneleri sonradan geldi buraya. Bunlar soba kullanmadığı üzere yangının elektrikli ısıtıcıdan çıktığı hesap pusulası ediliyor. Bu evde oturanlar elektrikli ısıtıcı ile ısınıyorlardı. Elektrikli ısıtıcı göynük, ateş de bu nedenden muhit çıkacak cins” diye niteleyerek konuştu.

Çocukların babasının ise henüz evvel hayatın kaybettiği bildirilirken, olayla ilgilendiren tetkik ise halen bitmeme ediyor. – KAHRAMANMARAŞ

Share: