Araçta unutularak ölen çocuğun babası gözyaşlarına boğuldu

Adana’birlikte otomobilde uyurken bırakılan 3 yaşındaki Badr Alddın Malahafjı’nin cenazesi ailesine doğrulama edildi. Evladının cenazesini teslim alırken babası gözyaşlarına boğuldu.

Edinilen bilgiye bakarak görüngü, geçmiş akşam form Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’nde meydana geldi. Hatay’dahi güçlü Suriyeli Sifeddin Malahafjı (34) ve Hıba Alherakı (28) 3 yaşındaki evlatları Badr Alddın Malahafjı ile aile ziyareti için Adana’ya geldi.

Ağlamasına dayanamadı yanında götürdü

Sifeddin Malahafjı, gün ortası saatlerinde kardeşinin hareket adına ziyarete gitmek için evden çıkarken oğlu Badr’de babasıyla müracaat etmek istedi. Bunun üstüne ata birlikte evladının ağlamasına dayanamayıp onu de yanı sıra götürdü.

Uyuya kalınca aşırmak istemedi

Ancak ağababa Yeşilyuva Mahallesi’nde aksiyon yerine geldiği tam oğlu Badr’ın eğin koltukta uyuya kaldığını fark etti. Bunun konusunda iddiaya bakarak, cet Sifeddin, oğlunu araçta, camları da celi bırakıp kardeşinin yanına gitti. Ancak yaklaşık 1 saat bilahare cet araca ansız döndüğünde evladının akışmaz yattığını fark etti.

Bunun üstüne cet durumu keyif ekiplerine bildirdi. Görüngü namına mevrut esenlik ekipleri oldukça çocuğu Düz Bala Sağlığı ve Hastalıkları Eklenmiş Hizmet Binası’na kaldırdı. Burada yapılan müdahalelere karşın epey yavru hayatını kaybetti.

Badr Alddın Malahafjı’nın cesedi ölü açımı yapılmak amacıyla Adana Adli Tababet Kurumuna kaldırıldı.

Bugün yapılan otopsinin ardından ise sıradan çocuğun cansız bedeni ailesine tasdik edildi. Bu sırada ağababa Sifeddin gözyaşlarına boğuldu.

Gazetecilere mütekellim ailenin akrabası Şaban Köseoğlu, “Tanrı kimseye bu acıyı yaşatmasın. Çokça kırıcı bire bir format. Ağababa kardeşinin yanına gidiyor. Sakim saat yahut sunu geç 1 saat bilahare vurdumduymaz döndüğünde oğlunun sabit yattığını görüyor. Herkesin başına gelebilecek ayrımsız molekül. Camlar birlikte açıktı, kapalı değildi ama çekicilik sıcak olduğu için böyle bire bir husus yaşandı” diye konuştu.

Badr Alddın Malahafjı’nın Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. – ADANA

Share: